Rahvusvahelise poksiliidu uuel presidendil on ambitsioonikad plaanid

Umar Kremljov
Umar Kremljov Autor/allikas: SCANPIX/AP

Rahvusvahelise poksiliidu AIBA uue presidendi Umar Kremljovi sõnul on ta amatöörpoksi staatuse taastamiseks välja töötanud reformikava.

Detsembris AIBA presidendiks nimetatud Kremljovil seisab ees keeruline ametiaeg, sest rahvusvaheline olümpiakomitee ROK on poksiorganisatsiooni funktsionaalse liikmelisuse finants- ja juhtimisprobleemide tõttu peatanud ning Tokyo olümpiamängudel korraldab poksivõistlused hoopis rahvusvahelise võimlemisliidu presidendi poolt juhitud töögrupp.

Kremljov rääkis Reutersile, et on välja töötanud reformikava, et amatöörpoksi staatus 2024. aasta Pariisi olümpiaks ROK-i silmis taastada. "Olen reformide elluviimiseks planeerinud kuus või seitse kuud. See on ambitsioonikas plaan ja seda pole lihtne täita," sõnas ka Venemaa poksiföderatsiooni peasekretärina töötav Kremljov.

Venelase sõnul peab ta läbirääkimisi rahvusvaheliste firmadega, et sponsorite näol järgmise kahe aastaga poksi tuua 50 miljonit dollarit. "Usun, et õige pea saame uued sponsorid ja toetuste suuruse avalikustada," rääkis Kremljov.

"Praegu on AIBA-l võlad ja suhtlus rahvusvaheliste alaliitudega on nullilähedane. 2024. aasta olümpiamängudeks suudab iseseisev AIBA meelitada sponsorrahastust ja aidata alaliitudel turniire korraldada. Peame AIBA-st 2024. aastaks tegema kõige puhtama organisatsiooni ja selle juhtimise muutma läbipaistvaks," lisas venelane.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: