Rammo tuli Eesti meistriks, kokku selgusid 12 klassi võitjad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Karl-Martin Rammo Autor/allikas: Riina Ramst

Haven Kakumäel peetud Tallinna Nädala regatt oli purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimaseks etapiks klassidele Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er ja 49erFX, F18 ja Nacra 15, 470, Techno 293 Minim U13, Techno 293 Junior U15, Techno 293 Plus, Formula ja Foil. See tähendab, et Eesti meistrid selgitati välja 12 klassis.

Laser Standard klassis võitis regati kaheksa punkti kogunud Karl-Martin Rammo. 19 punktiga saavutas teise koha Martin Aruja ja 21 punktiga tuli kümne mehe seas kolmandaks poolakas Piotr Kula. Juunioride U-21 arvestuses oli parim Markus Maalt.

Sarja kokkuvõttes tuli Laser Standardil Eesti meistriks Karl-Martin Rammo, hõbedale Bo Aaron Kooser ja pronksile Georg Haud. U-21 arvestuse esikolmiku moodustasid Kooser, Keith Luur ja Markus Maalt.

49er ja 49erFX klassis kuulus esikohtseitsme punktiga Juuso ja Henri Roihule. Teisena lõpetasid viie tiimi hulgas võistluse 14 punkti korjanud Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter, kes tulid võitjateks U-23 arvestuses. Kolmanda tulemuse tegid 34,8 punktiga Helen Pais ja Helen Ausman, kes olid naiste ja U-23 tüdrukute arvestuste parimad.

Eesti meistriteks tulid 49er ja 49erFX klassis Juuso ja Henri Roihu Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri ning Lenart Kivistiku ja Taavi Siilbeki ees.

Klassis Laser Radial purjetas end kümne punktiga võidule lätlane Roberts Štals-Buls, järgnemas kaasmaalased Agija Elerte 14 ning Karlis Junkers 27 punktiga. Parima eestlasena tuli Kaspar Raus 25 purjetaja konkurentsis 38 punktiga neljandaks. Naiste ja U-21 tüdrukute arvestused võitis Agija Elerte ning U-19 arvestuse Roberts Štals-Buls.

Sarja kokkuvõttes oli Laser Radialil nii naiste kui U-21 tüdrukute arvestuse Eesti meistrivõistluste esikolmik Liis Annus, Elisa Tamm ja Lissel Laiv, U-19 arvestuses aga Aleksander Kuusik, Sten-Markus Andresson ja Kaspar Raus.

Formula purjelaual võttis kümne punktiga võidu Martin Ervin. Üheksa võistleja seas tõid 13 punkti teise koha Frank Ervinile ning 20 punktiga jäi kolmandaks Renar Roolaht. Grand master arvestuse võitis samuti Martin Ervin, master arvestuses oli parim Aivar Kajakas, naiste arvestuses Lola Maria Pärna ja U-20 arvestuses Frank Ervin.

Formula klassi Eesti meister on sarja kokkuvõttes Martin Ervin, teise koha sai Frank Ervin ja kolmanda Renar Roolaht.

Foil klassi kolme võistleja hulgas kuulus regati esikoht kuue punktiga John Kajule, teine koht 12 punktiga Matthew Rickardile ja kolmas koht 18 punktiga Elena Lassile.

Eesti meistriks tuli John Kaju, teiseks Matthew Rickard ja kolmandaks Ingrid Puusta.

29er'il olid võistluse parimad 11 punktiga nii üld- kui naiste arvestuses Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava. Mia Marin Lilienthal ja Hannah Tuulas said 18 punktiga teise koha ning Britta Maipuu ja Veronika Kuvatova 32 punktiga viie võistkonna konkurentsis kolmanda koha. 

Sarja kokkuvõttes kuulus 29er klassis nii U-19 üld- kui tüdrukute arvestuse Eesti meistritiitel Katariina Roihule ja Johanna Triinu Kažjavale. Mia Marin Lilienthal ja Hannah Tuulas saavutasid teise ning Britta Maipuu ja Veronika Kuvatova kolmanda koha.

Klassis RS Feva purjetasid end 19 paatkonna seas 11 punktiga nii üld- kui tüdrukute arvestuses võidule Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. 22 punktiga saavutasid üldarvestuse teise koha leedukad Nojus Volungevicius ja Rokas Salecis ning 32 punktiga kolmanda koha Andrias Sepp ja Liise Väliste. Parim U-14 võistkond oli Martin Rahnel ja Laura Marii Taggu.

Eesti meistriteks tulid RS Feval U-18 arvestuses Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, teiseks jäid Andrias Sepp ja Liise Väliste ning kolmandaks Maria Aleksandra Vettik ja Juta Koov. U-18 tüdrukute arvestuses saavutasid esikoha Õunap ja Taggu, teise koha Vettik ja Koov ning kolmanda koha Mia Maria Lipsmäe ja Sandra Sinivee. U-14 arvestuse esikolmiku moodustasid Pärtel Orusalu ja Sander Talts, Ann Carolin Victoria Vürst ja Maru Reiter ning Karl Markus Kaal ja Joonas Ata Saks.

F18 ja Nacra 15 klassis olid viie võistelnud katamaraani seas edukaimad 15 punkti kogunud Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa. Tristan Šaraškin ja Romi Safin said sama punktiarvuga teise koha ning Karolin Härm ja Richard Marcus Arge 17 punktiga kolmanda koha. U-19 arvestuse parim tiim oli Tristan Šaraškin ja Romi Safin.

Eesti meistriteks tulid F18 ja Nacra 15 klassis Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa, teiseks Karolin Härm ja Richard Marcus Arge ning kolmandaks Hardi Laurits ja Marek Lentsius.

Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann võtsid kaheksa punktiga võidu kolme osalenud paatkonnaga 470 klassis. 16 punktiga tuli teine koht leedukatele Daumante Petraitytele ja Jurgis Jurgelionisele ning 23 punktiga kuulus kolmas koht Alari Laglele ja Kaia Kodasmale. U-24 arvestuses olid samuti parimad Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann.

Sarja kokkuvõttes pälvisid Eesti meistrivõistluste kullad Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann, hõbedased medalid said Alari Lagle ja Kaia Kodasma ning pronksised Jakob Haud ja Märten Mikk.

Techno 293 Plus purjelaual võitis regati seitsme punktiga Romek Roolaht. Teiseks tuli 11 surfari hulgas 11 punktiga Joonas Mik ja kolmandaks 16 punktiga Evert Härm. Parim tüdruk oli Emma Viktoria Millend.

Techno 293 Plus U-19 arvestuse Eesti meistriks tuli Romek Roolaht, hõbeda teenis Joonas Mik ja pronksi Evert Härm.

Techno 293 Junior U-15 klassis tõid kogutud seitse punkti esikoha soomlasele Felix Sergeliusele. Kümme punkti saanud Lisett Aasmets tuli üheksa noore konkurentsis teiseks ja 18 punkti korjanud Marta Arete Sokk kolmandaks. Parim tüdruk oli Lisett Aasmets.

Sarja kokkuvõttes võitis Techno 293 Junior U-15 klassis nii üld- kui tüdrukute arvestuses Eesti meistrivõistlused Saskia Põldmaa, teiseks tuli Lisett Aasmets ja kolmandaks Marta Arete Sokk.

Techno 292 Minim U-13 klassi võitja on nii üld- kui tüdrukute arvestuses seitsme punktiga Bertha Kivistik. Üldarvestuses tuli teiseks üheksa punktiga Liisa Marii Kalk ja kolmandaks nelja noore konkurentsis 17 punktiga Remi Marten Rajasalu.

Techno 293 Minim U-13 klassi Eesti meistriks tuli Bertha Kivistik, teiseks Liisa Marii Kalk ja kolmandaks Remi Marten Rajasalu.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: