Eesti motokrossisõitja sai Itaalias 12. koha

Meico Vettik
Meico Vettik Autor/allikas: MXGP

Itaalias Faenza krossirajal jätkusid sellel nädalavahetusel motokrossi maailmameistrivõistlused. Pühapäev kuulus EMX 125 ja EMX 2T klassi sõitjatele. EMX 125 klassis teenis Meico Vettik (KTM) etapi kokkuvõttes 12. koha. EMX 2T klassis sarja esikohta püüdma läinud Andero Lusbo jaoks lõppes päev katastroofiga, kui ta esimeses sõidus avaringil konkurendile peale maandus ja käeluu murdis.

EMX 125 klassi kvalifikatsioonis suutis Meico Vettik välja sõita korraliku 11. ringiaja. Esimese sõidu start oli tal keskpärane ja avaringilt tulles oli Vettik neljakümne sõitja seas 16. kohal. Parimal hetkel tõusis Vettik 13. kohale, kuid mitu sõiduviga ei lubanud ikkagi esikümne kohtade eest võidelda ja Vettik pidi lõpuks leppima alles 18. kohaga. Esikoha võttis avasõidus Andrea Bonacorsi (Itaalia, Fantic), teise koha sai Guillem Farres (Hispaania, GasGas) ja kolmanda koha Constantin Piller (Saksamaa, KTM). Sarja liider Liam Everts (Belgia, KTM) oli viies.

Teises sõidus ei tulnud Vettikul start üldse välja ja oli avakurvi järel 30. koha piirimail. See, mis aga edasi juhtuma hakkas, tegi iga Eesti krossifänni õnnelikuks. Vettik hakkas iga ring kohta parandama ja ta suutis pidevalt sõita sama kiiresti või isegi kiiremini kui liidrikohal sõitvad sõitjad. Kui sõidetud oli pool sõitu, tõusis Vettik 10. kohale. Kuid võhma jätkus tal veel ka sõidu lõppu ning mitmest konkurendist mööda sõitnud Vettik lõpetas lõpuks 6. kohal. Võidu teenis taas Bonacorsi, teise koha sai Pietro Razzini (Itaalia, Husqvarna) ja kolmanda koha David Braceras (Hispaania, GasGas).

Etapi kokkuvõttes tuli Vettik 18 punktiga 12. kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Bonacorsi, teise koha sai 40 punktiga Farres ja kolmanda koha 38 punktiga Braceras. Sarja kokkuvõttes on Vettik 49 punktiga viiendal kohal. Liidrikohta jagavad 66 punktiga Everts ja Bonacorsi.

EMX 2T klassis oli avaetapil stardis kaks eestlast, sarjas juba suuri kogemusi omav Andero Lusbo ja oma esimest etappi tegev Martin Michelis. Kvalifikatsioonis suutis üllatuslikult eestlastest parima aja välja sõita Michelis, kes oli 12., Lusbo pidi leppima alles 15. ajaga. Esimeses sõidus tegi suurepärase stardi Lusbo, kes avakurvis esimeste seas oli. Kahjuks ei õnnestunud Lusbol järgmised kurvid just kõige paremini ning ta kaotas mitu kohta. Esimesel suurel hüppel läksid asjad Lusbo jaoks veelgi hullemaks - ta maandus konkurendile peale ning kukkus tugevalt. Tulemuseks murtud kämblaluu ja paus võistlustes. Martin Michelis suutis avasõidu 14. lõpetada. Sõidu võitis šveitslane Loris Freidig (Yamaha), teise koha sai Brad Anderson (Suurbritannia, KTM) ja kolmanda koha Federico Tuani (Itaalia, Husqvarna).

Teises sõidus ei õnnestunud Michelise start ja ta oli viimaste seas. Mõne ringiga suutis ta väga hea tõusu teha ja jõuda 11. kohale. Suurema osa sõidust oligi Michelis sellel positsioonil. Mõned ringid enne lõppu püüdis Michelis enda ees sõitnud portugallase Marquesi kinni ning möödus temast ja lõpetas sõidu 10. kohal. Esikoha teenis Brad Anderson, teine oli Mario Tamai (Itaalia, KTM) ja kolmas Federico Tuani.

Etapi kokkuvõttes teenis Michelis 18 punkti ja see andis talle 9. koha. Etapivõidu sai 47 punktiga Anderson, teine oli 40 punktiga Tuani ja kolmas 39 punktiga Freidig.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: