Kutsar ja Vettik tõusid Lätis EM-etapil pjedestaalile

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Karel Kutsar Autor/allikas: Janis Pastars

Lätis Kegumsi krossirajal toimus teisipäeval Euroopa meistrivõistluste etapp EMX 250 ja EMX Open klassidele. Mõlemas klassis oli eestlastel põhjust rõõmustamiseks, EMX Open klassis võttis etapivõidu Karel Kutsar ja EMX 250 klassis tuli teisele kohale Meico Vettik.

EMX 250 klassile oli kavas hooaja kolmas etapp. Avasõidus suutis kvalifikatsioonis alles 20. aega näidanud Meico Vettik teha suurepärase stardi ja ta võttis sisse kolmanda positsiooni. Tema ees olid kaks prantslast Tom Guyon (KTM) ja sarja liider Thibault Benistant (Yamaha).

Vettik hakkas sõidu keskel liidritest maha jääma ning ka paar konkurenti tulid ohtlikult lähedale, kuid ta suutis oma kohta ikkagi hoida ning tuli finišisse kolmandana. Sõidu võitis Benistant, teine oli Guyon. Jörgen-Matthias Talvikul hakkas viltu minema aga juba stardist alates. Pärast kukkumist stardikurvis asus ta kiiresti kohti tagasi võtma, kuid liigne rutakus maksis kätte ja ta kukkus veel mitu korda. Talviku sai lõpuks 19. koha, Kaarel Tilk lõpetas sõidu 32. kohal.

Teises sõidus tegi taas korraliku stardi Vettik, kes oli avaringilt tulles seitsmes. Kui paar päeva varem toimunud etapil Vettik teises sõidus kustus, siis teisipäeval suutis ta lõpuni pingutada ja sõidu lõpuks oli ta kuues. Parema sõidu suutis teha ka Jörgen-Matthias Talviku, kes tõusis avaringi järel viieteistkümnendalt kohalt lõpuks seitsmendaks. Esikoha napsas teiste ees jällegi Benistant, teise koha võttis rootslane Isak Gifting (KTM) ja kolmanda koha Hakon Fredsiken (Rootsi, Yamaha). Kaarel Tilk sai kirja 33. koha.

Etapi kokkuvõttes teenis Meico Vettik 35 punktiga teise koha. Esikoha sai 50 punktiga Benistant, kolmas oli 31 punktiga Gifting. Talviku tuli 16 punktiga 12. kohale. Sarja kokkuvõttes jätkab kindla liidrina 129 punktiga Benistant, teisel kohal on 105 punktiga Gifting ja kolmandal kohal 93 punktiga Guadagnini (Itaalia, Husqvarna). Talviku asub 77 punktiga viiendal kohal ja Vettik 50 punktiga kümnendal kohal.

EMX Open klassi kvalifikatsioonis suutis parima ringiaja välja sõita Karel Kutsar (KTM), Andero Lusbo (Husqvarna) oli paremuselt kümnes ja Tanel Rauk (KTM) 25. Avasõidus võttis liidrikoha enda kätte soomlane Kim Savaste (KTM), teisele kohale asus Cornelius Töndel (Norra, Honda) ja kolmandaks tõusis kiiresti Kutsar, kellele järgnes avaetapi võitnud Toms Macuks.

Nii Kutsar kui ka Macuks said peagi norrakast mööda ja asusid jälitama Savastet. Sõidu keskel lasi Kutsar läbi mõned eksimused, mille Macuks ära kasutas. Sõidu lõpp kuulus aga taas Kutsarile, kes suutis viimasel ringil Macuksi kinni püüda ja temast mööduda. Võitjaks tuli suurepärase sõidu teinud Savaste, teine oli Kutsar ja kolmas Macuks. Peale sõitu aga Macuksi tulemus tühistati, kuna ta oli igal ringil ühe hüppe kõrvalt lõiganud ja sellega teiste ees eelise saanud. Kolmandaks tõusis seejärel Miro Sihvonen (Soome, Husqvarna). Andero Lusbo tegi kehva stardi järel hea sõidu ning tõusis lõpuks viiendale kohale. Tanel Rauk sai kirja 22. koha.

Teise sõidu alguses toimus stardis kohe kukkumine, kus kannatajaks oli Macuks. Tema enam jätkata ei saanudki ja see andis hea võimaluse Kutsarile liidrikohta kindlustada. Kutsar tegigi hea stardi ning pääses kolmandale kohale. Kuuendal ringil tõusis ta juba liidriks ja sealt edasi oli sõit täielikult eestlase kontrolli all. Kutsar võitis sõidu kindlalt Savaste ja Stefan Ekeroldi (Saksamaa, Suzuki) ees. Parema sõidu tegi ka Lusbo, kes vaatamata ühele kukkumisele lõpetas sõidu neljandana. Tanel Rauk katkestas.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Karel Kutsar, teine oli samade punktidega Savaste ja kolmas 38 punktiga Ekerold. Lusbo oli 34 punktiga neljas. Kahe etapi järel tõusis üldliidriks 91 punktiga Kutsar, teisel kohal on 77 punktiga Savaste ja kolmandal kohal 73 punktiga Ekerold. Lusbo on 70 punktiga neljas.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: