Valitsus võrdsustas riiki saabumise tingimusi meistriliiga mängijatele

VTB Ühisliiga - BC Kalev/Cramo - Avtodor
VTB Ühisliiga - BC Kalev/Cramo - Avtodor Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti valitsus võrdsustas Eesti riiki sisenemise reegleid kõikidele Eesti meistriliiga taseme klubide liikmetele, kodakondsusest sõltumata.

Valitsus kehtestas erireegli, mis lubab kolmandate riikide sportlastel, treeneritel ja võistkondade liikmetel, kellel on töösuhe Eesti meistriliigas osaleva sportmängu klubiga või isikutel, kes on seotud Eesti koondise tasemel sportlase igapäevase treeningtegevusega, siseneda riiki ilma, et neile kehtiks negatiivse COVID-19 testitulemuse korral 14-päevane liikumisvabaduse piirang.

"Eesti sportmängude klubidesse ei kuulu ainult Eesti kodanikud, vaid ka mitmed teiste riikide inimesed, sealhulgas kolmandatest riikidest," nentis kultuuriminister Tõnis Lukas. "Selleks, et Eesti klubid ja sportlased saaksid osaleda rahvusvahelises võistluskalendris, ongi vajalik see erireegel," rõhutas ta.

Eestisse saabudes peavad sportlased tegema riiki saabudes COVID-19 testi ning kuni testi tulemuse saabumiseni täitma eneseisolatsiooni nõudeid. Juhul kui testi tulemus on negatiivne, ei laiene neile üldine 14-päevane eneseisolatsiooni nõue.

Korraldus jõustub alates homsest, 4. septembrist. 2020.

Valitsuse otsus on kindlasti hea uudis nii eurosarjades osalevatele jalgpalluritele kui ka näiteks rahvusvahelistes sarjades osalevatele korv-, võrk- ja käsipalluritele.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: