Seitse Nõmme Kalju mängijat andsid positiivse koroonatesti

{{1598948940000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Eelmisel nädalal soovitas terviseamet ära jätta jalgpalli Euroopa liiga mängu Nõmme Kalju ja NŠ Mura (Sloveenia) vahel, kuna mõlemas meeskonnas tuvastati koroonapositiivseid. Teisipäeval selgus, et koroonaviirusesse on nakatunud juba seitse Nõmme Kalju mängijat.

Teisipäeva hommikul teatas terviseamet, et Harjumaa üheteistkümnest uuest juhust oli viis kohalikku päritolu ehk haigestusid nakatunu lähikontaktsed. Kolmel juhul viiest oli tegu jalgpalliklubi Nõmme Kalju mängijatega. Päeva jooksul tulid ka ülejäänud tulemused, millest selgus, et kokku on koroonaviirusesse nakatunud seitse Nõmme Kalju mängijat. Mängijaid testiti esmaspäeval Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) initsiatiivil. Liidu kriisikomisjoni liikme Mihkel Uibolehe sõnul võtab EJL viiruse leviku takistamist väga tõsiselt.

"Kui seni on meeskonnas toimuvat korraldanud klubi, siis kuna olukord on eskaleerunud, võtab jalgpalliliit selle kriisi juhtimise üle," ütles Uiboleht.

"Testimise tulemused laekusid järk-järgult. Kokku on seitse positiivset testi Nõmme Kalju mängijate hulgas. Need, kes on positiivse proovi andnud ja nende lähikontaksed ei saa mängida eurosarja mängu. Meie huvi on päästa Premium liiga hooaeg," rääkis Uiboleht intervjuus ERR-ile. "Selleks peavad kõik olema eraldi isolatsioonis, sest vastasel juhul jääbki viirus sinna ringlema. Need, kes on andnud negatiivse proovi, need jäävad meie jälgimise alla ning neid testime iga paari päeva tagant. Me peame valmis olema, et neid positiivseid teste tuleb veel."

Uibolehe sõnul on 10. septembriks lükatud Kalju euromäng Sloveenia klubi Muraga suure löögi all. See kohtumine viidi UEFA otsusel Tallinnast Budapesti.

Neljapäevaõhtuse Euroopa liiga mängu ära jätmisel tugines terviseameti seisukoht faktil, et üks 22. augustil Nõmme Kalju FC eest Premium liiga mängus osalenud jalgpallur andis positiivse koroonaviiruse proovi nii pühapäeval, 23. augustil kui ka teisipäeval, 25. augustil, sama mängija poolt esmaspäeval, 24. augustil antud koroonaviiruse proov oli negatiivne; samuti asjaolul, et üks NŠ Mura eest laupäeval, 22. augustil Sloveenia liiga mängus osalenud jalgpallur andis positiivse koroonaproovi esmaspäeval, 24. augustil. Terviseameti hinnangul olid kõik nimetatud mängudes osalenud jalgpallurid olnud haigestunud jalgpalluritega lähikontaktis.  

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: