Kuno Tehva: ei olnud aega selgitamaks, et mäng on turvaline

Nõmme Kalju jalgpalliklubi presidendi Kuno Tehva sõnul jäi neil aega väheks, et Euroopa liiga mänguga seonduvat valitsuse liikmetele selgitada. Ta usub, et see võinuks neljapäevale planeeritud kohtumise NŠ Muraga päästa.

Nii Kalju kui ka Mura mängija andsid enne matši positiivse koroonaproovi, mispeale kuulutas terviseamet mõlemad tiimid koroonahaige lähikontaktseteks. Sellega kaasneb kahenädalane kohustuslik eneseisolatsioon.

Tehva ütles ERR-ile, et sarja korraldava UEFA nõuded on väga karmid ja mõlemad meeskonnad need ka läbisid. "Ei olnud aega, et valitsuse kabineti liikmetele selgitada, et see on nii turvaline," kahetses Tehva.

Algselt arvati, et terviseameti otsus on lõplik, kuid mängupäeva hommikul selgus, et valitsus võib teha erandliku lahendi. Seda viimasel hetkel siiski ei tulnud. "Otsus on otsus, seda tuleb austada. Natuke demagoogiat on ka - üks ütleb teise peale, teine teise peale. Keegi justkui ei keela, aga mängida ei saa," lausus Tehva.

"Aga tuleb aru saada, et asjal on poliitiline foon ka. Kui selgitada ei jõua ja ei saa, siis keegi ei taha vastutust võtta. Eks see siuke kuum kartul ongi. Veereb ühest käest teise."

Tehva loodab, et Kalju euroteekond sellega läbi ei ole ja mängule määratakse uus toimumisaeg. "Olen väga üllatunud, kui see mäng toimub Eestis. Pigem see toimub neutraalsel pinnal, mis tähendab seda, et Kalju peab ka kuhugi lendama. Juhul, kui meil üldse see võimalus on.

"Ma ei usu, et UEFA võtab järgmise riski siin Eestis. Nemad maksavad võõrsil mängivate meeskondade tšarterlennud kinni ja ilmselgelt tahavad nad nüüd juba kindlasti mängida. Kalender pole ka kummist, kõik mängud peavad igal juhul olema mängitud 12. septembriks. Nad võivad ka ühe meeskonna kuulutada kaotajaks ja teise võitjaks - see oleks meile kõige suurem põnts."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: