Eesti koondise ja klubide mängud võivad liikuda tulevikus neutraalsele pinnale

Nõmme Kalju ja NŠ Mura vaheline jalgpalli Euroopa liiga kohtumine jäi neljapäeval ära, sest mõlema meeskonna liikmed on Eesti regulatsioonide järgi isolatsioonikohuslased. Säärane pretsedent võib aga mõjutada tulevikus Eestiga seotud rahvusvahelisi jalgpallimänge.

"Me ei tea, mida UEFA edasi otsustab nii selle mängu kohta kui ka laiemalt, aga esmased signaalid on, et kui on riike, kus pole võimalik rahvusvahelisi jalgpallivõistlusi pidada või see risk, et mäng jääb ära, on väga suur, võidakse öelda, et mängud tulevikus võidakse viia neutraalsele väljakule," lausus Eesti jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht ERR-ile.

"See on koroonaviiruse reaalsus, millega peab arvestama - kas saame seda asja mingitel tingimustel lubada või me ei saa? Jalgpalli jaoks riskime sellega, et võime olla sunnitud mängima teistes riikides."

Asi ei pruugi piirduta üksnes Euroopa klubisarjadega, vaid ka rahvuskoondise etteastetega. Näiteks septembri alguses võõrustatkase Rahvuste liigas Gruusiat. "Loodame, et see toimub vastavalt plaanidele, aga UEFA-lt võib tulla täiendavaid tingimusi või küsimusi," ütles Uiboleht. "UEFA jaoks on oluline garantii, et see saaks toimuma. Et riskid oleks võimalikult väikesed."

Uibolehe sõnul on hetkel raske öelda, kuidas UEFA ärajäänud kohtumisele reageerib. "Kindlasti mingi esmase otsuse teeb ta kohe. Suure tõenäosusega läheb asi distsiplinaarkomisjoni arutamisele," lausus ta.

Siis määratakse mängule uus aeg või kui leitakse kellelgi mingit süüd, siis märgitakse ka see ära. Aga mulle tundub, et võistkondade poolt pole küll keegi süüdi. See olukord lihtsalt tekkis selliselt ja nüüd on see koht, kus tuleb see mõistlikult ära lahendada."

Uibolehe sõnul mõistab jalgpallirahvas, et tervis on prioriteet. "Loomulikult ei saa teha kompromissi tervisliku seisundiga. Kui asi on ohtlik, siis tuleb loomulikult kuulata eksperte. Ei saa seda eitada."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: