Valitsus ei andnud Nõmme Kalju euromänguks eriluba, kohtumine jääb ära

{{1598504940000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Jalgpalli Euroopa liiga mäng Nõmme Kalju ja NŠ Mura (Sloveenia) vahel, mis pidanuks toimuma neljapäeval kell 17.30, jääb koroonaviiruse ohu tõttu ära. Ehkki jalgpalliliit taotles kohtumise toimumiseks eriluba, siis valitsuselt seda ei saadud.

Jalgpalliliidu ja Nõmme Kalju ühisel pressikonverentsil neljapäeva lõunal kinnitas EJL-i avalike suhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht, et terviseamet oli kolmapäeva õhtul tulenevalt positiivsetest koroonaproovidest kummaski meeskonnas soovitanud kohtumise ära jätta. Täna hommikul pöördus jalgpalliliit kultuurministeeriumi poole sooviga, et kohtumisele tehtakse aga sarnane erand, mida rakendati ka Rally Estonia MM-ralli ja Tallinna Ironmani triatlonivõistluse puhul, ent selleks positiivset vastust ei saadud, mistõttu lükkub kohtumine edasi.

"Saades terviseameti-poolse seisukoha, valitsus aktsepteeris seda," kommenteeris kultuuriminister Tõnis Lukas ERR-i raadiouudistele. "Terviseamet ei ole lubanud tänases mängus platsile joosta nendel mängijatel, kes on olnud haigestunud sportlasega lähikontaktsed. Kõik ülejäänud mängijad võivad platsile joosta ja mäng saab toimuda, kui klubis sellised mängijaid on. Valitsuses siin mingit erikorda teha pole võimalik, sest see ei puuduta ürituse enda toimumist."

Terviseameti seisukoht põhineb faktil, et üks 22. augustil Nõmme Kalju FC eest Premium liiga mängus osalenud jalgpallur andis positiivse koroonaviiruse proovi nii pühapäeval, 23. augustil kui ka teisipäeval, 25. augustil, sama mängija poolt esmaspäeval, 24. augustil antud koroonaviiruse proov oli negatiivne; samuti asjaolul, et üks NŠ Mura eest laupäeval, 22. augustil Sloveenia liiga mängus osalenud jalgpallur andis positiivse koroonaproovi esmaspäeval, 24. augustil. Terviseameti hinnangul on kõik nimetatud mängudes osalenud jalgpallurid olnud haigestunud jalgpalluritega lähikontaktis.  

UEFA egiidi all toimuvate rahvusvaheliste mängude juhend näeb koroonaviirusega seoses ette ranged nõuded. Muuhulgas peavad võistkonnad ja nendega koos reisivad isikud sõitma sihtkohariiki tšarterlennuga, elama hotellis teistest külastajatest eraldatutena ning hotelli personal peab kandma näomaske ja hoidma võistkonnast distantsi, võistkonnal ei tohi olla kokkupuuteid väljaspool jalgpallimängu, liikudes staadionile või hotelli tuleb võistkonna liikmetel kanda näomaski jne.

Samuti testitakse kõiki võistkondi ja nendega koos reisivaid isikuid UEFA poolt volitatud meditsiiniasutustes hiljemalt 48 tundi enne mängu, et välistada nakatunud isikute reisimist mängupaika ja mängudes osalemist. Kõik mängud peetakse pealtvaatajateta, kusjuures staadionid on jaotatud tsoonideks, vältimaks mängus osalejate, mängu läbiviijate ja meedia omavahelisi kokkupuuteid, kehtib distantsi hoidmise nõue ja näomaski kandmise kohustus.  

Eesti Jalgpalli Liit on teinud terviseametile ettepaneku testida täiendavalt mõlema meeskonna mängijaid neljapäeval, 27. augustil, samuti on jalgpalliliit pakkunud võimalust paigutada kõik Nõmme Kalju FC jalgpallurid peale kõnealust mängu kahenädalasse karantiini hotelli ühestesse tubadesse. Lisaks on täiendavate uuringute või analüüsi vajaduse korral võimalik lükata mäng edasi reedele, 28. augustile.  

UEFA Euroopa liiga I eelringi kohtumise Nõmme Kalju FC – NŠ Mura toimumisest või mittetoimumisest hoolimata on Eesti Jalgpalli Liit lükanud edasi Eesti Premium liiga XIX vooru mängud Nõmme Kalju FC – Tallinna JK Legion ja Tallinna FC Flora – Viljandi JK Tulevik ja nende asemel mängitakse laupäeval, 29. augustil kell 19 A. Le Coq Aenal Premium liiga XXIII vooru kohtumine Tallinna FC Flora ja Tallinna JK Legion vahel.  

Seoses isolatsioonikohustusega ei ole võimalik Nõmme Kalju FC esindusmeeskonna mängijate osalemine Eesti meeste ja U-21 koondise kogunemistel septembrikuises koondisemängude aknas. Viljandi JK Tuleviku mängijad saavad koondisega liituda, kui läbivad 31. augustil koroonaviiruse testi ja see osutub negatiivseks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: