Venemaa olümpiakomitee vallandas RUSADA peadirektori ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juri Ganus
Juri Ganus Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Venemaa olümpiakomitee vallandas reedel riikliku antidopingu RUSADA senise juhi Juri Ganuse.

Enne vallandamist süüdistasid olümpia- ja paralümpiakomiteed Ganust finantsalaste õigusrikkumiste toimepanemises. Ganus eitab kõiki süüdistusi ja on neid nimetanud katseks õõnestada RUSADA püüdlusi taastada rahvusvaheline usaldus Venemaa antidopingusüsteemi vastu.

Ganus nimetati RUSADA peadirektoriks 2017. aasta augustis.

Jaanuari keskel andis rahvusvaheline antidoping WADA teada, et peatas ajutiselt kõik Moskva laboratooriumi õigused. WADA peatas Moskva laboratooriumi õigused juba 2015. aastal pärast riikliku dopinguprogrammi avalikustamist, kuid lubas sellel järgmise aasta mais tegelema hakata sportlaste bioloogilise passi (ABP) analüüsidega.

Möödunud aasta jaanuaris manipuleeriti Moskva laboratooriumis sportlaste andmetega ning WADA väljendus seejärel selgelt, et autentsete andmete esitamata jätmise tõttu on Moskva laboratoorium rikkunud maailma dopinguvastast seadustikku. Seetõttu peatati ka Moskvas ka ABP-analüüsid.

Venemaa kergejõustiklased ei või dopinguskandaali tõttu rahvusvahelistest võistlustest, kaasa arvatud olümpiamängudest, Vene lipu all osa võtta.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: