Alutagusel toimuvad discgolfi Eesti meistrivõistlused

Discgolf
Discgolf Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Sel nädalal, 25.-28. augustil, toimuvad Alutagusel Eesti meistrivõistlused discgolfis. Selle suve olulisemast discgolfi meistritiitli heitlusest võtavad osa nelja päeva jooksul Mäetaguse ja Alutaguse discgolfi parkides 240 võistlejat seitsmes erinevas divisjonis (MPO, FPO, FP40, MP40, MP50, MP60, MJ18).

Naiste profidivisjonis asub Eesti meistritiitlit kaitsma Madli Vaht ja profidivisjoni meestes juulikuus Baltimaade meistriks tulnud Albert Tamm. Võistluste direktori Timo Juursalu sõnul lisab tänavustele võistlusele põnevust see, et paljude Eesti tippude jaoks on olnud 2020 aasta võistlus hooaeg vaiksema poolsem ning kuna harjutada on saanud enamasti kodumaa tingimustes ja suur osa hooaja võistlusi on eriolukorra tõttu ära jäänud, võib see anda võimaluse uustulnukatel ka pjedestaalile pääseda.

Eesti Discgolfi Liidu president Rein Rotmeister leiab samuti, et spordimaailma on sellel aastal tublisti räsinud COVID-19 pandeemia ning ei ole ka puutumata jäänud discgolf. "Hooaja kalendrist on ära jäänud meile lootustandvad Euroopa meistrivõistlused, EuroTour, European Open kui Estonian Open. Lisaks veel ridamisi suurvõistlusi USA-s, samuti maailmameistrivõistlused."

Reede annab selgust, kellest saavad Eesti meistrid discgolfis nii meeste, naiste, seenioride, vanemseenioride ja juunioride arvestuses. Võistlus algab iga päev nii Alutaguse puhke- ja spordikeskuse kui ka Mäetaguse discgolfi pargis kell 9.00 (reedel algab kell 8.00) ning mängitakse üks ring päevas. Reedel kella 15 paiku lähevad rajale viimased meeste avatud divisjoni mängijad, et välja selgitada võitja.

Pidulik lõputseremoonia toimub 28. augustil kell 18.30 koheselt peale viimaste mängijate lõpetamist Mäetaguse discgolfipargis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: