Purjetamise EMV sari jätkub ühepaatidele Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel

Karl-Martin Rammo, purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja liider Laser Standard klassis
Karl-Martin Rammo, purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja liider Laser Standard klassis Autor/allikas: Riina Ramst

Eeloleval nädalavahetusel Tallinnas toimuval Garmin purjetamise EMV etapil Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel on tänavuse sarja raames teist korda võistlustules Laser Radial ja Laser Standard klassid. Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klassidele on aga tegemist sarja avaetapiga. Kutsutud klassina osaleb regatil sarja arvestuse väliselt Hansa 303.

Laser Radial klassis on juuni keskel Pärnus toimunud avaetapi järel sarja liidriks lätlanna Agija Elerte, eestlastest aga Aleksander Kuusik. Laser Standard klassis juhib Karl-Martin Rammo.

Võistluse avavad reedel kell 13 Kalevi Jahtklubi lipuväljakul pidulikult jahtklubi asekommodoor Tõnu Tõniste ja Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Tõnis Kask.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15. Laupäeval ja pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11. Hansa 303 klass võistleb ainult laupäeval.

Koroonaviirusest tulenevalt tuleb kaldal järgida hajutatuse nõuet ning ka merel on soovituslik vältida lähikontakte. Võistlusele registreerimine käib täielikult interneti teel ning kohapeal regatibüroos registreerimist ei toimu. Samamoodi asuvad võistluse teadetetahvel ja tulemused ainult puri.ee kalendris regati infolehel. Võistluse avamine ja autasustamine toimuvad klubis kesksel kohal, kusjuures võistlejad jälgivad sündmust hajutatult.

Kolm päeva kestval regatil on kuuesvõistlusklassis kokku stardis üle 200 purjetaja Eestist ja Lätist. Purjetamise Eesti meistrivõistlused on noorte- ja olümpiaklasside sportlastele üks hooaja põhivõistlusi, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad seilajad. Meistrivõistlused toimuvad etappide kaupa erinevates sadamates ümber Eesti ning neile on võistlema oodata enam kui neljasadat sportlast. Igal võistlusklassil on sarjas kas kolm või neli etappi, millest halvim läheb mahaarvamisele. 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: