Muhu Väina regati võitsid Matilda ja W-Lind

Laupäeval jõudis finišisse 63. Muhu Väina regatt. Suurimate jahtide klassis tuli üldvõitjaks jaht Matilda. Folkboot klassi Eesti meistrivõistlused võitis aga jaht W-Lind.

Nädal aega kestnud Muhu Väina regatt lõppes atraktiivsel Tallinna ringil. Kõige suuremate jahtide, ORC 1. klassis võitis regati jaht Matilda kapten Mihkel Kose juhtimisel.

Kuigi laupäeval oldi viiendad, siis edu tõid varem saavutatud kaks etapi võitu ja üldine stabiilsus. Regatil samuti kaks etappi võitnud tiitlikaitsja Olympic kapten Tiit Vihuliga pidi kokkuvõttes leppima teise kohaga. Kolmanda koha sai Muhu Väinal jaht Forte Jaak Jõgi juhtimisel.

Võitjatiimi kapten Kosk leidis, et sai valitud õige taktika ja ka meeskonnatööga jäi ta igati rahule. Kindel võit kindlustati juba eilse etapiga. "Suutsime vigu vältida ja teha õigeid otsuseid, see selle tagas. Kiire jaht tegi selle asja natuke lihtsamaks," ütles ta ERR-ile.

Viimati sõitis Kosk Muhu Väina regatti kaheksa aastat tagasi, tänane võit on aga eriline, sest heitlusesse asuti täiesti uue meeskonnaga. Esimene etapp oli ühtlasi ka esimene kokkusõit.

"Me kokku ei ole sõitnud, Muhu Väina starti läksime nii-öelda hooga peale. Ja noored, kes meil on päris noored, neil väga suurt jahi kogemust ei ole. Aga kõik olid tahtmist täis ja läks nii nagu läks."

Kui kõige suuremate jahtide arvestuses oli üldvõitja teada juba reedel, siis folkbootide tiitliheitlus pakkus pinget viimase etapini. Jahid Bacchus ja W-Lind läksid päevale vastu võrdsete punktidega. Regati võitjana folkbootide arvestuses väljus W-Lind tiitlikaitsjast kapteni Tiit Riisalo roolimisel.

"Väga hästi jäime regatiga rahule, oli igasugust ilma ja kõige toredamad on need võidusõidud, mis jäävad meelde, kus on pinget ja konkurentsi," lausus ta.

"Eesti folkbootide flotill õpib iga aastaga aina paremini purjetama kollektiivina ja uusi paate tuleb juurde. Monotüüp klassina on purjetamine väga kõrgel tasemel, pakub silmailu, aga ka sportlikku pinget."

Kokku osales tänavu regatil 109 jahti purjetajatega nii Eestist, Lätist kui Soomest.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: