Muhu Väina regatil jätkab liidrina jaht Forte

63. Muhu Väina regatil on sõidetud kaks etappi. Suurimate jahtide klassis jäi liidriks esmaspäeval viienda koha saanud jaht Forte. Mõlemad etapid on võitnud Folkboot klassi liider jaht W-lind.

Muhu väina regati teisel võistluspäeval sõideti Pärnu lühirada. Kõige stabiilsema esituse suurte jahtide hulgas tegi uhiuus võistlusjaht Adelante Kalevi Jahtklubist, kapten on Andrus Luht ja roolimees Viljar Sepp. Adelante võitis esimese ja kolmanda lühirajasõidu ning oli teises sõidus kolmas. Kokku andis see talle etapivõidu Tiit Vihuli roolitud Olympicu ja Mihkel Kose roolitud Matilda ees.

"Ta on Eestis kõige uuem võistlusjaht, mis praegu olemas on. Terve meeskond on tegelikult eelmisel aastal sarnase jahiga sõitnud ja Euroopa meistriks tulnud," rääkis Adelanto roolimees Viljar Sepp intervjuus ERR-ile. "Mina olen tulnud Jazzi pealt roolimehena ja nüüd sõidan selle meeskonnaga kokku. Eks ole 26 aastat purjetatud ka juba ja see meretunnetus hakkab vaikselt tulema ja jääma ning jahiga hakkame ära harjuma." Kas see võit nüüd tähendab, et kohe ongi regati võit käes? "Ei, kindlasti mitte. Meil on siin minu meelest viis etappi veel ees," lisas Sepp.

ORC 2. klassis jõudis esimesena finišisse Sugar (kapten Marjaliisa Umb), teisele kohale platseerus Katariina II (kapten Aivar Tuulberg) ja kolmas oli Amserv Toyota Sailing Team, kapten Margus Žuravljov. Folkbootidele tähendab regatt Eesti meistrivõistlusi ja siin on suurepärases hoos mullune meister W-Lind.

"Purjetamine on eelkõige tehnikasport ja meeskonnasport. Kui tehnika toimib ja meeskond on hea, võib kõrgeid sihte seada," ütles W-Linnu kapten Tiit Riisalo.

W-Linnu soodimees Signe Riisalo lisas: "Meil kriitilisi hetki ei ole, meeskond töötab väga sõbralikult, laev on väga heas korras. Tuleb lihtsalt ainult võistelda."

Sellega on meistritiitel käes või tuleb ikka veel näidata?" Kindlasti. Purjetamises ei ole midagi selge enne, kui viimase etapi finišipasun ei hüüa. Folkbootide klassis on konkurents üsna tihe ja vastupidiselt teistele gruppidele on folkboot kui monotüüp," jätkas Tiit Riisalo. "Meil on nii, et kes on finišis ees, see on ka ees. Mingit allaandmisvõimalust kindlasti ei ole."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: