Muhu Väina regati korraldaja: harjutasime uueks aastaks kätt

Eestis on suurvõistluste korraldajana nime teinud peamiselt mehed, aga juba viiendat korda oli Baltikumi suurima purjeregati direktoriks Agnes Lill. Kui raske oli eritingimustes regatti korraldada?

"Pinget hoiti päris pikalt, sest mõnda aega me ei teadnud, kas üldse saab purjetamisvõistlust korraldada," vastas Lill intervjuus ETV spordisaatele.

"Aga kui luba anti, hakkasime kiiresti-kiiresti järgi võtma. Muudatustena nii palju, et kolisime veebi. Kasutasime erinevaid rakendusi, et jälgida võistlejaid ja teadetetahvlit. Kõik oli mobiilis olemas ja toimis sedaviisi.

Sel aastal oli regatil kasutusel mitu uuendust, pidades silmas järgmisel aastal Tallinnas toimuvat avamerepurjetamise MM-i.

"Siiamaani ei olnud Muhu Väina regatil kaalukonksu otsa ühtegi paati riputatud, aga seekord saime hakkama. Harjutasime uueks aastaks kätt," ütles Lill.

Lisaks sai katsetada raadioside võimalust. "Mul ja kogu kaldameeskonnal oli võimalus kuulata, mis toimub kõikjal merel kogu regati vältel. See oli väga-väga vajalik ja hea asi."

Enne MM-i toimub ka järgmisel aastal juulis Muhu Väina regatt, mis on heaks soojendusvõistluseks. "On hea katsetada kohalike erinevate Euroopa ja maailmameistri tiitli omanikega võidupurjetamist. See on kindlasti hea harjutus."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: