Muhu Väina regati võistlejad said ülipikaks veninud etapi järel puhkepäeva

Foto: Piret Salmistu

Juba 63. korda toimuval avamerepurjetamise suursündmusel Muhu Väina regatil on võistlejatel seljataga kolm etappi ja kuna teisipäeval venis sõit Pärnust Kärdlasse vaikse tuulega ülipikaks, siis said purjetajad kolmapäeval puhata.

Seitsmepäevase Muhu Väina regati kolmas võistluspäev, mille tegi veel kaasa ka vabariigi president Kersti Kaljulaid, pani purjetajate kannatuse ja taktikalised oskused kõvasti proovile. Pea olematu tuule tõttu lühendati enam kui sajamiilist Pärnu-Kärdla etappi sõltuvalt võistlusklassist 45-60 meremiili peale.

Jahid võistlesid 10-20 tundi, et võtta finiš Kuivastu sadama lähedal ja seilata siis pea sama pikk tee Kärlda sadamasse ankrusse. Tuult püüdis 108 jahti ligemale 700 võistlejaga. Osad olid veel kogu ööpäeva ja osad tiimid katkestasid sõidu.

Kõige võimsamate jahtide ehk ORC I klassis võitis etapi jaht Credit24 Sailing, millel kapteniks Eero Pank.

"Mis meile edu tõi oli kindel taktikaline plaan ja hoidsime sellest algusest kuni lõpuni kinni. Küll tegime ka vigu, vigu tegid vist kõik, aga sellel etapil võitis see võistkond, kes tegi kõige vähem vigu," ütles Credit24 Sailing kapten Eero Pank intervjuus ERR-ile.

Etapil teise koha saanud jaht Matilda 4, kus kapteniks Mihkel Kosk, on regati üldarvestuses kõige suuremate jahtide konkurentsis liidriks. Tiitlikaitsja Olympic kapten Tiit Vihuliga on kolmandal kohal ja jahid Hiiumale viinud etapi võitnud Eero Pank oma tiimiga kuues. Regatt kestab laupäevani ja ees on veel kolm etappi.

"Meie oleme sõitnud selle meeskonnaga nüüd kuus aastat, meeskonnaliikmed on küll seal vahetunud, aga sellisel pikal ja raskel etapil on meeskonnatöö ülioluline. Et oleks vastupidavus, tunnetus ja et kõik annaksid endast parima. See on väga oluline," lisas Pank.

ORC III klassis juhib regatti vaid naistest koosnev jaht Pilo-illeri III, kus kapteniks Anne-Mari Luik ning kelle pardal oli 17 tundi merel president Kersti Kaljulaid.

Pärast puhkepäeva jätkub regatt neljapäeval, kui Hiiumaalt seilatakse Tallinna.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: