Muhu Väina regati direktor tormi kahjudest: suuri kaotusi vist ei ole

Foto: Muhu väina regatt

Avamerepurjetamise suursündmus Muhu Väina regatt toimub tänavu juba 63. korda. Pühapäeval Pärnus algava regati võitjad selguvad järgmisel laupäeval Tallinnas.

Pärnu jahtklubi kai ääres ei paista vabu kohti, kuigi keskpäevaks oli 106 registreerunust osa veel tulemata. Aga kui tänavune aasta juba on kord eriline, ei saa see olla tavapärane Muhu väina regatilegi. Kuigi purjetajad on igasugu ilma näinud, siis oli laupäevane siiski erakordne.

"Kaalumine ja mõõtmine jäid täna hommikul ära, sest see lihtsalt oleks olnud eluohtlik. Kõik meie ressursid on praegu sellele suunatud, et me saaksime turvaliselt jahid kinni hoida, et nad siin sadamas püsiksid," rääkis regati direktor Agnes Lill intervjuus ERR-ile. "Nüüd on seis selline, et ootame siin tormivarjus, mis saama hakkab. Sellist maru pole meist keegi näinud Pärnu sadamas."

Õnneks kestis torm vaid mõne tunni ja midagi hullu ei juhtunud ka jahtidega, mille kallal tuul küll tõsiselt jõudu proovis. Jahtidel aga käidi kontrollimas, kas kõik turvavarustus on olema.

"Sada protsenti ei julge lubada, et kõik terveks jäid täielikult, aga suuri kaotusi vist ei ole, sellepärast, et konkurendid ja kaasvõistlejad on teineteise vastu olnud väga sõbralikud ja on vastastikku paate kinni seotud ja hoitud, tõesti, müts maha ka sadamatöötajate ees, kes on siin võidelnud hommikust saati," jätkas Lill.

President Kersti Kaljulaid osaleb regatil tänavugi, sel korral Piloilleri III naiskonnas. President teeb kaasa etapi Pärnust Kärdlasse.

"Meil on pardal ainult naised ja selles mõttes on tore, et riigi naispresident tuleb meie naiskonda," ütles Equipe du Piloilleri III kapten Anne-Mari Luik. Kuidas ta ilma praegu hindab? "Praegu hindan ilma pigem tormiseks ja loodame, et ühegi alusega siin sadamas ei juhtu midagi tõsisemat, sest et see on väga korralik väljakutse kogu meeskonnale."

Regatt algab pühapäeval kell 11 ja selleks ajaks peaks torm olema vaibunud.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: