Hiiumaa spordikeskus võib koroonaabi kasutades ikkagi valmis saada

Foto: (ERR)

Hiiumaal on maakondlikust spordikeskusest unistatud juba mitmeid aastaid. Praeguseni tuleb hiidlastel hakkama saada ainsas Eesti maakonnas, kus vastavat kaasaegset rajatist pole.

"Tõsi on jah, et Hiiumaal selline asi nagu maakonna spordikeskus puudub üleüldse. On sellised igas piirkonnas aastatest 1980 ja varem pärinevaid erinevaid sporditegemise hooneid. Ma ütleks, et keskmised nad kindlasti ei ole, nad on üsna kesises seisus ja enamasti tänases maailmas tähendab see seda, et need tuleks kas täiesti nullist üles ehitada või teha siis üks korralik spordikeskus," rääkis Hiiumaa vallavalitsuse arenguosakonna juhataja Monika Pihlak intervjuus Vikerraadiole.

2018. aastal viidi läbi arhitektuurikonkurss ning tänaseks on sõlmitud ka ehitusalane leping. Ehitus peaks lõppema aasta pärast. Küsimus on aga selles, kas spordikeskuse saab kohe terviklikult valmis ehitada või on töö vaja jagada kaheks etapiks. Otsus lähtub majanduslikest võimalustest.

"Arhitektuurikonkurss oli üles ehitatud selliselt, et tööd tehes tuli arvestada, et seda keskust on võimalik ehitada mitmes etapis," jätkas Pihlak. "Ehk, et seda on võimalik osaliselt kasutusse võtta. Korraldasime ehitushanke, võitja on kinnitatud ja leping on sõlmitud, esimene töökoosolek on ka toimunud ehk ehitus hakkab kohe-kohe pihta. Kopp veel maas ei ole, aga kohe läheb. Ma tegelikult tahaks arvata, et see ei ole nii suur probleem, et Hiiumaal kõik annavad aru ja saavad aru, et ehitus saaks valmis üheaegselt ehk kõik tehnika tuleb siia tuua mandrilt laevaga ja see teeb selle töö oluliselt kallimaks. See on see, mida me nimetame saareliseks koefitsiendiks. Tahan väga loota, et see on võimalik, et me ehitame selle korraga valmis niiöelda selle esimese osa, mis on pallimängudesaal, kergejõustiku osa, on veel abifunktsioonid - hostel, noortekeskus, jõusaalid ja rühmatreeninguteruumid ja teise etappi ette nähtud tennisehall, mis võiks ka saada kohe alguses."

Pihlak ütleb, et soov keskus ühekorraga valmis ehitada oli algusest peale. Ja kui hiljuti jõudis avalikkusse teave, et teise etapi väljaehitamiseks riigilt täiendavaid rahalisi vahendeid loota pole, siis tegelikult võiks vald kompleksi koroonaabi kasutades ikkagi valmis saada.

"Teada oli, et esimese etapi ehituse saame tänu riigi abile tehtud ise omalt poolt laenu võttes, aga teise etapi ehitus ei olnud algusest peale kindel," rääkis Pihlak. "Täna on võimalused seal pool, et see saaks olla ikkagi võimalik. Riigi poolt on eraldatud niiöelda koroonakäigus majanduse elavdamiseks 1,2 miljonit. Kui Hiiumaa tervikuna otsustab selle spordikeskusesse investeerida, siis see on võimalik. Lõplikke otsuseid tehtud ei ole, aga "Ei" ei ole ka keegi veel öelnud."

Millal teise etapi võimaliku ehitamise osas otsus langetatakse, Monika Pihlak praegu öelda ei osanud.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: