Talisurfi MM oli eestlastele taas edukas

Soomes Lestijärvil toimunud talisurfi maailmameistrivõistlused on jõudnud lõpule ning eestlastele jagus nii tiitleid kui medaleid.

MM-i kolmas võistluspäev möödus vaikses tuules, sõidud toimusid vaid lohedele. Hommikul lükati kõik sõidud edasi ning tiivad ja kelgud ootasid päralõunani tuult, mida ei tulnudki. Võistluste viimane, tänane neljas päev andis taas piisavalt tuult, et kõik klassid sõita saaksid. Lohed tegid viimased kursisõidud, kelkudele ja tiibadele toimusid nii slaalom kui kursisõit.

Eestlased olid edukaimad GPS kiirussõidus, kus maailmameistritiitli toovad Eestisse loheklassis Raigo Piho ja kelkude klassis Boris Ljubtšenko. Kelkude kiirussõidus sai kolmanda koha Tõnis Salong.

Head sõidud tehti kelkude lühiraja slaalomis. Parima eestlasena saavutas kolmanda koha Boris Ljubtšenko. Edukad olid meie noored: U-20 klassi maailmameistritiitli sai Raul Mihkel Anton (üldarvestuse viies), teise koha Kaur Säärits ja kolmanda Ekke Madis Tombu. Kaur Säärits on ühtlasi U-17 klassi maailmameister, samas vanuseklassis sai kolmanda koha Marta Arete Sokk, olles oma vanuseklassi tüdrukute meister. Liisa Aasma sõitis end naiste arvestuses teisele kohale.

Grand masterite vanuseklassis saavutas teise koha Raivo Saarm.

Kelkude kursisõidus U-20 klassis sai teise koha Joonas Väär ja kolmanda Raul Mihkel Anton. Grand masterite vanuseklassi kolmas koht läks Raivo Saarmile.

Maailmameistriks lohe suusaklassis sai Nikita Kodanev (Venemaa), lumelaudadega lohe klassis Nikita Sokolov (Venemaa).

Kelkude slaalomi võitis Paulius Voverys (Leedu) ja kursisõidu Aleksandr Leontjevs.

Tiibade klassis sai tiitli nii slaalomis kui ka kursisõidus tšehh Miroslav Pacold.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: