Kõik hääled: Kirt ja Sildaru võtsid selge võidu

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

"Spordiaasta tähed 2019" galaõhtul kuulutati välja aasta sportlaste auhindade laureaadid. Sel korral võtsid kõikide kategooriate parimad üsna kindla võidu.

Aasta meessportlaseks valiti odaviskaja Magnus Kirt, parimaks naissportlaseks tunnistati freestyle-suusataja Kelly Sildaru, parima võistkonna Kristjani võitis ralliekipaaž Ott Tänak – Martin Järveoja, parima treeneri tiitli pälvisid Kirdi abilised Indrek Tustit ja Marek Vister ning parimaks noorsportlaseks valiti neljandat aastat järjest Sildaru.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valisid ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 80 459 (mullu 62 660) unikaalset hääletajat, rekordiliselt 67 spordiorganisatsiooni ning 43 spordiajakirjanikku.

Meessportlaste kategoorias kogus Kirt 14 punkti, pälvides esikoha nii spordiajakirjanike kui alaliitude pingereas, rahvahääletusel jäi Kirt teiseks. Rahvas valis taas parimaks Ott Tänaku, kes jäi kokkuvõttes 11 punktiga kolmandaks. Teine oli samuti 11 punktiga mitmevõistleja Maicel Uibo. Kuna Uibo edestas ajakirjanike hääletusel Tänakut, tõstis see ta ka üldarvestuses sama punktisumma juures rallimehe ette.

 AjakirjanikudRahvasLiidudKOKKU
1. Magnus Kirt 5 punkti 4 punkti 5 punkti 14 punkti
2. Maicel Uibo 4 punkti3 punkti   4 punkti11 punkti 
3. Ott Tänak 3 punkti 5 punkti 3 punkti 11 punkti
4. Heiki Nabi 2 punkti  2 punkti 4 punkti
5. Martin Järveoja  2 punkti 1 punkt 3 punkti
6. Tanel Kangert 1 punkt   1 punkt
7. Rait Ratasepp  1 punkt  1 punkt

 

Naissportlaste arvestuses sai Sildaru esikoha täisedu 15 punktiga, teenides kõikidelt maksimumpunktid. Teine oli 11 punktiga tennisist Anett Kontaveit ja kolmanda koha sai 10 punktiga maadleja Epp Mäe.

 AjakirjanikudRahvasLiidudKOKKU
1. Kelly Sildaru5 punkti5 punkti5 punkti15 punkti
2. Anett Kontaveit3 punkti4 punkti4 punkti11 punkti
3. Epp Mäe4 punkti3 punkti3 punkti10 punkti
4. Kristin Tattar2 punkti2 punkti2 punkti6 punkti
5. Ingrid Puusta1 punkt 1 punkt2 punkti
6. Agne Kiviselg 1 punkt 1 punkt

 

Võistkondade arvestuses oli teist aastat järjest üksmeel nii spordiajakirjanike, rahva kui alaliitude seas – kõik hääletasid esimeseks Tänaku – Järveoja, kes said seega maksimumi ehk üheksa punkti. Teiseks hääletati Eesti naiste võrkpallikoondis ja kolmandaks kurlingupaar Marie Turmann – Harri Lill. Ühe punkti teenisid nii meeste võrkpallikoondis kui orienteerumise rogainis MM-tiitli võitnud Rain Seepõld – Timmo Tammemäe. Et aga rahva hääl on suurema kaaluga, sai neljanda koha meeste võrkpallikoondis.

 AjakirjanikudRahvasLiidudKOKKU
1. Ott Tänak - Martin Järveoja3 punkti3 punkti3 punkti9 punkti
2. Eesti naiste võrkpallikoondis2 punkti2 punkti 4 punkti
3. Marie Turmann - Harri Lill1 punkt 2 punkti3 punkti
4. Eesti meeste võrkpallikoondis 1 punkt 1 punkt
5. Rain Seepõld - Timmo Tammemäe  1 punkt1 punkt

 

Treenerite kategoorias oli tänavu samuti kindel üksmeel – nii ajakirjanikud, rahvas kui ka spordiorganisatsioonid andsid esikoha Tustitile ja Visterile. Teiseks platseerus kõikidel hääletustel teise koha saanud Kelly Sildaru treenerist isa Tõnis Sildaru ning kolmanda koha sai mitmevõistlejaid Johannes Ermi ja Maicel Uibot juhendanud Petros Kyprianou, kes teenis punkti nii rahvalt kui spordiorganisatsioonidelt.

 AjakirjanikudRahvasLiidudKOKKU
1. Indrek Tustit ja Marek Vister3 punkti3 punkti3 punkti9 punkti
2. Tõnis Sildaru2 punkti2 punkti2 punkti6 punkti
3. Petros Kyprianou 1 punkt1 punkt2 punkti
4. Andrei Ojamets1 punkt  1 punkt

 

Noosportlase arvestuses olid nii spordiajakirjanikud kui alaliidud üksmeelel, valides parimaks Sildaru. 

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: