OM-pääsme sisuliselt kindlustanud Kristin Kuuba on leidnud stabiilsuse

Reedel eduka hooaja Itaalias peetud sulgpalliturniiril saavutatud üheksanda kohaga lõpetanud Kristin Kuubal on olümpiaks vajalikud punktid peaaegu koos ning see lubab uuele aastale pingevabamalt vastu minna.

Kristin Kuuba tõusis tänavuse aastaga maailma edetabelis esikuuekümne piirimaile, aga Euroopa naismängijate seas mahub esimese viieteistkümne sekka. See tähendab, et olümpiapääse on Kuubal praktiliselt taskus, nagu oli hooaja alguses ka tema eesmärk.

"Eesmärk oli hooaja alguses OM-punktid võimalikult kiiresti kokku saada," kinnitas Kuuba ERR-ile. "See on põhimõtteliselt õnnestunud, üks hea turniir võiks veel tulla, siis oleks täiesti kindel. Seis on hea, olen tähtsad punktid ära võtnud."

Euroopa mängudel sai Kuuba üheksanda koha, sel aastal on ta kõrgeid kohti noppinud paljudelt kõrgetasemelistelt turniiridelt - tõsi, pjedestaalile pole õnnestunud veel tõusta.

"Kõige rohkem on hea meel selle üle, et olen leidnud stabiilsuse. Sellel hooajal olen kaheksa-üheksa korda jõudnud esikaheksasse, see näitab, et stabiilsus on olemas. Esikolmikusse jõudmine on lähiaja eesmärk, olen mitmeid kordi kaotanud hilisematele võitjatele. See näitab, et tase on liikumas õiges suunas," tõdes Eesti esinumber.

Nagu maailma edetabelitki, domineerivad turniiridelgi sageli Aasia riikide mängijad. Mis jääb Kuubal puudu, et nende tasemel mängida? "Neil on vastupidavus väga hea," sõnas Kuuba. "Ka mina olen viimasel ajal kiirusliku vastupidavusega palju vaeva näinud, et suudaksin pikad mängud enda kasuks pöörata ja ka lõpupunktid ära võtta."

Uuel aastal võib kiirelt võistluskarussellilt natuke maha astuda ja rohkem treeningutele pühenduda. Eestis on Kuuba harjutanud poistega mängides, kuid naistega mängimiseks tuleb loota välismaa laagrite peale.

"Hetkel on neid võistlusi olnud nii palju, treeningute arv läheb seetõttu mõnevõrra väiksemaks," rääkis Kuuba. "Eesmärk on mängida vähem võistlusi, nii palju pole neid vaja, kui OM-koht on kindel. Saan rohkem trenni teha, mõned välislaagrid võtta."

Jaanuari alguses näeb Kristin Kuubat mängimas Tallinnas, kus toimub uue sulgpalliaasta esimene Euroopa turniir Yonex Estonian International. Veebruaris toimuval võistkondlikul EM-il sai Eesti rasked vastased, Hollandi ja Taani, kuid EM lubab Kuubal taas vajalikke olümpiapunkte juurde korjata.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: