Peet Raigi mälestusturniiril mängiti võrkpalli vanade reeglite järgi

Foto: ERR

Haapsalus peeti Tallinna Kalevi võistkonna kaptenina Nõukogude Liidu meistriks tulnud võrkpalluri Peet Raigi mälestusturniiri. 1968. aasta ajastutruu atmosfääri nimel mängiti vanade reeglite järgi.

Kokku oli laupäeval viiel palliplatsil 30 võistkonda ja ligi 250 mängijat. Nostalgiahõngulised olid nii mänguvormid kui ka pallid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pall, mida te kaadris näete on 1984. aasta ametlik Los Angelese olümpiapall. See on läbi käinud Tõnu Jaagol neli rahvaste spartakiaadi - peaaegu 40 aastat on pall vana. Kõik tänased mängupallid on sellised. Need on hoopis midagi muud kui tänapäevased pehmed võrkpallid," kirjeldas turniiri korraldaja Indrek Raig.

Peale tippspordi selja taha jätmist mängis Peet Raig 1970. aastatel võrkpalli Haapsalus. Paremad Haapsalu võrkpallimeeskonnad olid siis Haapsalu MEK, Haapsalu Autobaas ja Lääne Kalur.

Valter Puda meenutas, milline oli konkurents Haapsalu MEK-i võistkonnaga, kus mängis hüüdnime Piilu kandnud Raig.

"Alguses jäi MEK peale, aga pärast oli juba nii ja nii. /.../ Meil olid noored mehed, arenesid. MEK-is olid rohkem vanemad mehed. Piilu üksi ei suutnud ka kõike teha. Meil olid tublid poisid," rääkis Haapsalu Autobaasi võistkonna kunagine kapten Valter Puda.

Varem Paides peetud mälestusturniir kolis Haapsallu, sest Haapsalu oli nõus, et linna spordisaale saab turniiri tarbeks tasuta kasutada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: