Algas registreerimine Eesti suurimale jooksusarjale

Suurjooks ümber Viljandi järve
Suurjooks ümber Viljandi järve Autor/allikas: Mati Jürisson

Alates pühapäevast, 1. detsembrist on võimalik hooajaks 2020 registreeruda Selver Eesti Linnajooksude sarja.

Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Eesti Linnajooksude sarja kuulub üheksa jooksu:

Suurjooks ümber Viljandi järve - 1. mai
Kuressaare Linnajooks - 3. mai
Rapla Selveri Suurjooks - 24. mai
Narva Energiajooks - 13. juuni
Viking Line Eesti Ööjooks - 15. august
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks - 5. - 6. september
Tallinna Maraton - 11.-13. september
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks - 27. september
Tartu Linnamaraton –3. oktoober

Linnajooksude sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks "100+" raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni.

Motiveerimaks jooksusõpru osalema kõikidel etappidel, autasustatakse kõigil üheksal osavõistlusel ajavõtuga distantsil osaluskorra kirja saanud jooksjaid, nagu ka 100+ arvestusse läinud võistlejaid väärika medaliga ning auhindadega toetajatelt.

Tänavu osales Eesti suurima rahvaspordisarja üheksal jooksul erinevatel distantsidel kokku 56 732 liikumisharrastajat. Linnajooksud 100+ raja läbis 2019. aastal 389 jooksjat.

Selver Linnajooksud sarja ühtne registreerimine on avatud kuni 31.03.2020 internetilehel www.linnajooksud.ee. Jooksusarja osavõtutasu sõltub valitud distantsidest. Kõige soodsam on registreerimine detsembris.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: