Ootamatult kutse saanud debütant Siimer: pabinat ei ole!

Juba sel laupäeval algab Rootsis Östersundis laskesuustamise MK-sarja uus hooaeg. Esmakordselt teeb täiskasvanute võistluskarussellil kaasa 20-aastane Kristo Siimer, kes tuleb laupäeval starti segateatesõidus.

Siimer sai kutse, kui selgus et tema eakaaslane Robert Heldna ei saa haigestumise tõttu võistelda. "Loomulikult oli see ootamatu. Teadsin neljapäeval, et pean sõitma oma pundiga rahulikult Obertilliachisse, aga siis teisipäeval öeldi, et [Robert] Heldna jäi haigeks ja minu abi on vaja. Ei olnud aga midagi hullu, arutasime kohe treeneriga ja saime selgusele."

"Maailm on sama, mehed on tugevad ja rada on kiire. Minu jaoks on lihtsalt uus keskkond. Kõik on professionaalsem ja süsteemsem – mida võib kanda, kus võid käia. Seltskond, kus praegu olen, on erinev – vanemad poisid ja tüdrukud," iseloomustas Siimer uut keskkonda.

MK-sarja debüüdi pärast Siimer ei põe. "Pabinat ei ole, vähemalt veel mitte. Loodan, et homme tuleb – mitte pabin, aga adrenaliin."

Milline viimase vahetuse sõitja peab olema? "Minu jaoks ei ole vahet, kas oled esimene, teine, kolmas või neljas – surve on täpselt sama. Lihtsalt viimane on see, kes sõidab finišisse, aga ma ei tunneta seda survet."

Kuidas täiskasvanute koondise keskkond tundub? "Siiani tundub väga vinge. Korterikaaslased on täitsa vinged. Ei tunne mingit pinget ja lahkhelisid ei ole. Kõik on praegu päris mõnus."

Millise tulemusega Siimer rahule jääks? "Oleksin rahul, kui ma ei oleks pettunud. Nii kaua kuni ma pettunud ei ole, olen rahul."

Laskesuusatamise MK-sarja avaetapi paarissegateatesõit algab laupäeval ETV-s ja ERR-i spordiportaalis kell 14.00, segateatesõidu ülekanne algab kell 15.45.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: