Glasgows veerandfinaali jõudnud Kuuba püsib olümpiakursil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristin Kuuba
Kristin Kuuba Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Meelekindlust ja head võitlejanärvi näidanud Kristin Kuuba (BWF 61.) lisas reede õhtul oma olümpiareitingusse veel 700 punkti, kui alistas Glasgows peetaval Scottish Openil kaheksandikfinaalis kolmes geimis sakslanna Fabienne Deprezi.

Päeva 2:0 võiduga Portugali esireketi Sofia Goncalvese (BWF 142.) üle alustanud Kuuba võitis sakslanna vastu avageimi 14 minutiga 21:15, kuid jäi teises 2:10 taha ja kaotas geimi 16:21.

Kolmandas geimis tõestas Kuuba, et on suutnud teise geimi algusest õppust võtta. Maailma edetabelis 70. kohal paiknev sakslanna pääses küll seegi kord 2:0 ette, kuid peagi juhtis juba Kuuba 8:4 ja 12:5. Deprez tegi siis veel 6:0 spurdi, minnes korraks isegi 14:13 juhtima, kuid lõpuks jäi siiski Kuuba 21:17 peale.

Laupäeval peetavas veerandfinaalis ootab Kuubat järjekordne kohtumine Aasia sulgpallikultuuriga, kui tema vastaseks on 22-aastane Taivani sulgpallur Shuo Yun Sung. Maailma edetabelis Kuubast veidi tagapool, 66. kohal paiknev Sung jättis teises ringis pealtvaatajaks Glasgow turniiri teise asetuse Brittney Tami (Kanada), võites 21:19, 21:17.  Sun ja Kuuba varem turniiridel vastamisi pole trehvanud.