Esmakordselt meeste koondisesse kuuluv Heldna: hirmu mul ei ole!

Esimest korda Eesti meeste laskesuusakoondisesse kuuluva 20-aastase Robert Heldna sõnul ta uut väljakutset ei pelga ning pigem mõjub see motivaatorina tegemaks isiklikus arengus järgmine hüpe.

"Mul on olnud huvitavam treenida suuremate ja tugevamatega. Kohati oli juunioritest siia tulles harjumisega raskusi, aga ma arvan, et olen enam-vähem hakkama saanud," kommenteeris Heldna üleminekut juuniorite koondidest täiskasvanute sekka. "Ma arvan, et see (üleminek – toim.) jõuab kohale starti minnes. Siis ma oskan öelda, kui raske või lihtne see oli."

"Raskem on olnud. Need plaanid ja treeningud Indrekuga (Indrek Tobreluts – toim.) on kindlasti olnud intensiivsemad, kui mul muidu. Ma ei ole võib-olla treeninud nii pikalt, aga kindlasti on seda intensiivsusprotsenti juurde tulnud. Ei ole olnud kerge suvi."

"On päevi, kus tunnen, et jaksan meestega sõita võrdselt, aga eks ole näha, kuidas seal täitsa tipus need kiirused mulle sobivad."

Kas Heldna tunneb, et areng jäi viimastel juunioride aastatel mõnevõrra toppama? "Tundsin küll. See on ka see, miks ma siia tulin. Tundsin, et mul on vaja uut ärritajat ja süsteemivahetust. Loodan, et see tulek siia oli õige otsus."

"Hirmu mul ei ole. See hirm tulemus teha jääb Kalevi (Kalev Ermits – toim.) ja Rene [Zahkna] õlule. Mina olen sellele võistkonnale ikkagi toetav liige."

MK-sari algab juba 30. novembril Östersundis segateadetega. ERR näitab kõiki etappe otseülekannetes.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: