Denis Grabe võitis Türgis aasta viimase Euro-Tour osavõistluse

{{1573386900000 | amCalendar}}
Foto: Eesti Piljardiliit

Eesti piljardimängija Denis Grabe saavutas Türgis Antalyas peetud Euro-Tour osavõistlusel 181 osaleja konkurentsis esimese koha, kui alistas finaalis veenva ülekaaluga maailma edetabeli kaheksandal real paikneva albaanlase Eklent Kaci.

Türgi osavõistlusel saavutasid kolmandad kohad hispaanlane David Alcaide ning Venemaa esindaja Fedor Gorst. Kohtumises Gorsti vastu oli Grabel seisul 8:6 kasutada käsipall (ball in hand) väga ebatavalises olukorras – nimelt oli Gorsti särk puutunud laual paikenud kuuli. Lauale jäänud nelja kuuli sisselöömisega sai Grabe kenasti hakkama ja nii oligi Grabe jõudnud juba teist korda käesoleva hooaja jooksul finaali.

Kui augustikuus Hollandis toimunud Euro-Tour osavõistlusel tuli Grabel finaalis võtta vastu kaotus, siis nüüd kujunes finaal ühe mehe sooloks. Seisul 4:2 eksis Kaci lihtsa löögiga, pärast mida ei pidanud mehe närv vastu ja ta lükkas kiiga kõik laual olnud seitse kuuli laua ühte äärde kokku. Kohtunikud pidasid sellist käitumist ebasportlikuks ning peale väikest kohtunike omavahelist nõupidamist märgiti Grabele vastase ebasportliku käitumise eest veel üks võit lisaks ning nii seisis tablool 5:2 asemel lausa 6:2. Pärast sellist ebaharilikku olukorda oli mängu saatus sisuliselt otsustatud. Kaci oli igas mõttes Grabe poolt murtud ning nii tuligi eestlasel võit vaid vormistada. 

Grabe, kellel on 2014. aastast ette näidata lausa kaks Euro-Tour osavõistluse järjestikust etapivõitu, astus pjedestaalile juba kolmandat osavõistlust järjest. "Olla taas poodiumi kõrgemail astmel on äärmiselt hea tunne," ütles Grabe pärast võitu." Olen oma mängu taas leidnud ja seda näitvad ka viimased rahvusvaheliste suurturniiride tulemused."

Selle tulemusega tõusis Grabe Euroopa edetabelis teisele kohale (2420 punkti), korrates oma kõrgemat Euroopa edetabelikohta. Edetabeli liider on Saksa piljardisportlane, valitsev maailmameister Joshua Filler (2560 punkti).

"Äärmiselt hea meel on tõdeda, et Eesti piljardisportlane kuulub maailma absoluutsesse tippu ning on seda ka oma viimaste turniiridega taas tõestanud. Euro-Touri näol on tegemist maailma ühe kõrgetasemeliseima liigaga ning olla kolmel järjetikusel etapil poodiumil on saavutus omaette," sõnas alaliidu esindaja Kristjan Kuusik.

30. novembril on ETV2 vahendusel võimalik jälgida piljardi Eesti meistrivõistluste finaalkohtumist.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: