Operatsioonil käinud Leok naaseb krossirajale kõige varem nelja kuu pärast

9. oktoobril põlveoperatsioonil käinud Tanel Leok on kodusel taastusravil ning tagasi krossirajale pääseb MM-i 15. mees kõige varem nelja kuu pärast.

"Operatsioon läks hästi. Parema seisu saab võib-olla kolme nädala pärast uuel ülevaatusel teada," rääkis Leok intervjuus ERR-ile. "Mul oli ristandside katki ja külgmine menisk samuti. Üks side oli veel katki ja lisaks oli kahjustada saanud välimine side ja kõhre."

Operatsiooni tegi eestlasele Belgia doktor. Valu hakkas Leok tundma juba kolm-neli MM-etappi enne hooaja lõppu. "Ristandside oli juba 2013. aastal kakti ja menisk venis nii nagu ta venis, aga sai hakkama ja ei olnud mingit probleemi sõita. Võtsin aasta korraga. Nüüd ma ei kukkunud ega midagi, aga lihtsalt panin lohakalt jala maha ja see keeras mu põlves kõik katki."

Millal Leoki võib uuesti krossirajal näha? "Kui väga hästi läheb, siis nelja kuu pärast, aga võib ka minna 6-7 kuud," ütles Leok, mis tähendab, et uuel hooajal võivad esimesed MM-etapid vahele jääda. "Kui nelja kuu pärast pääseb sõitma, siis ei jää vähele, aga kui nelja kuu pärast ei saa sõita, siis võivad mõned etapid vahele jääda küll. Oleneb taastumisest."

Maailmameistrivõistluste 15. kohaga jäi Leok rahule. "Mõned asjad ja oleksid võinuks minna paremini, aga kõigil on ebaõnne ja see on sport. 15 sisse üritasin saada ja selle ma saavutasin. Minu jaoks oli see väga hea saavutus," kinnitas Leok, kes jätkab ka tuleval hooajal Husqvarna meeskonnas testimisi. "Mul on juba leping sõlmitud."

Ühtlasi täitub Leokil järgmisel aastal MXGP klassis suur number. Nimelt on tulemas tema 500. võistlusstart. Enda meeskonna hooaja teise poolega jäi eestlane samuti rahule. "Eks ta ole keeruline oma tiimi ajada, aga meil läks päris hästi. Saime uusi kontakte, Husqvarnaga on meil samuti lähedasemad suhted kui varem. Positiivseid märke oli hooaja lõpus küll. Tulevikus on kindlasti vaja veel areneda, sest me oleme alles algusaastates - vaeva on vaja näha kõvasti, vaikselt, et mitte väga suurt ampsu võtta," ütles Leok, kes tunnistas, et on ise igal aastal mõelnud nüüd on viimane hooaeg. "Samas nii kaua, kui on positiivsed emotsioonid ja püsin piisavas konkurentsis, siis miks mitte üritada anda endast maksimumi."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: