Eestlased motokrossi MM-i avaetapil punktikohale ei jõudnud

Tanel Leok
Tanel Leok Autor/allikas: A1M Husqvarna

Sel nädalavahetusel algasid Inglismaal Matterley Basini krossirajal motokrossi maailmameistrivõistlused. Avaetapil Eesti sõitjad punktikohale ei jõudnud. Tanel Leok tuli MXGP klassis 31. kohale ja Hardi Roosiorg MX2 klassis 27. kohale.

MXGP klassi avasõidus tegi Tanel Leok kehvalt stardikohalt üsna hea stardi ning ta oli esimeste ringide järel 22. kohal. Selle hooaja esimest sõitu teinud Leok andis seejärel mitmeid kohti ära ning langes 30. kohale. Sealt hakkas ta sõidu teises poole taas tõusma ning finišis oli Leok 25. Stardivõidu võttis Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha), kuid juba esimesel ringil asus sõitu ise juhtima Jeffrey Herlings (Holland, KTM). Sõidu alguses näitas väga head kiirust veel Mitchell Evans (Austraalia, Honda), kes korraks juba ka Herlingsile päris lähedale sai, kuid seejärel läks hollandlane oma teed ja võttis kindla esikoha. Sõidu keskel sõitis Evansist mööda Seewer, kes sõidu teisena lõpetas. Kolmandana tuli finišisse seega Evans. Valitsev maailmameister Tim Gajser (Sloveenia, Honda) kukkus kolmandas kurvis ja langes viimaseks. Sealt suutis ta lõpuks kaheksandaks tõusta.

Teises sõidus Leok nii head algust sõidule ei teinud, avaringilt tuli ta tagasi 34. kohal. Sealt suutis ta varsti 30 parima sekka tõusta, kuid sellist kiirust veel raskest vigastusest paranenud Leokil ei olnud, et punktikoha eest võidelda. Finišisse jõudis Leok 29. kohal. Teine sõit kuulus täielikult Tim Gajserile, kes sõidu alguses liidrikoha enda kätte võttis ning kiirelt teistel eest ära sõitis ja kindla võidu lõpuks võttis. Teisena tuli finišisse Jeffrey Herlings ja kolmandana Antonio Cairoli (Itaalia, KTM).

Etapivõidu teenis 47 punktiga Jeffrey Herlings, teise koha sai 38 punktiga Tim Gajser ja kolmanda koha samade punktidega Antonio Cairoli. Leok oli hooaja esimesel etapil 31.

MX2 klassi avasõidus lasi Hardi Roosiorg stardis teised ees minema ning üritas seejärel sisekurvi lõigata, kuid plaanist suurt kasu ei olnud ja avaringilt tuli Roosiorg ikkagi tagasi sõitjaterivi lõpus. Sõidu jooksul õnnestus tal siiski oma kohta parandada ja finišisse jõudis Roosiorg 27. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), teise koha võttis sisse Mathys Boisrame (Prantsusmaa, Kawasaki) ja kolmanda koha Rene Hofer (Austria, KTM). Vialle suutis kohe sõidu alguses teistel natuke eest ära sõita. Samal ajal hakkasid hoogu minema tagant tulevad Jago Geerts (Belgia, Yamaha), Jed Beaton (Austraalia, Husqvarna) ja Mikkel Haarup (Taani, Kawasaki). Kolmik parandas pidevalt kohti ja tõusis pjedestaalikohtade lähedale. Parimat sõitu tegi Geert, kes sõidu keskel teisele kohale tõusis. Võitu püüda näis siiski võimatu, sest Viealle'i edu oli üle kümne sekundi. Noor prantslane tegi aga natuke enne sõidu lõppu mitu sõiduviga ja see langetas ta lõpuks koguni kuuendale kohale. Geert võttis kingituse vastu ning teenis karjääri teise sõiduvõidu. Beaton lõpetas sõidu teisena ning Haarup kolmandana. A1M Husqvarna meeskonna sõitja Roland Edelbacher (Austria) sai 31. koha.

Teises sõidus jäi Roosiorg sõidu alguses taas viimaste sekka ning sealt oli juba raske punktikohta püüdma hakata. Roosiorg suutis teha parema esituse kui avasõidus ning tal õnnestus sõidu lõpuks 23. kohale tõusta. Punktikohast jäi puudu 13 sekundit. Stardi järel asus sõitu juhtima Ren Hofer, teda asus teisel kohal jälitama avasõidu võitja Jago Geerts. Geerts tegi aga üsna sõidu alguses sõiduvea ning kukkus ja näis, et sellega mängis ta maha ka võimaluse karjääri esimene etapivõit võtta. Hoferi järel tõusis teisele kohale Tom Vialle ning duo sõitis järgnevatel eest ära. Hoferi juhtimisel sõideti enamuse sõidust, kuid mõned ringid enne lõppu leidis Vialle võimaluse ning asus ise sõidu liidriks ja võttis lõpuks ka võidu. Hofer lõpetas sõidu teisena ning Mikkel Haarup kolmandana. Kõva sõidu tegi kukkumise järel ka Geerts, kes lõpuks neljandaks tõusis.

Tänu tugevale teise sõidu lõpule teenis karjääri esimese etapivõidu Jago Geerts (43 punkti). Teise koha sai 40 punktiga Tom Vialle ja kolmanda koha samuti 40 punktiga Mikkel Haarup. Roosiorul punkte teenida ei õnnestunud ja ta sai kirja 27. koha.

Järgmine etapp toimub 8. märtsil Hollandis.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: