Eesti tuli Rahvuste krossil neljandaks, korrates enda kõigi aegade parimat tulemust

Nädalavahetusel toimus Hollandis Asseni krossirajal Rahvuste kross, kus Eesti meeskond koosseisus Harri Kullas, Tanel Leok ja Priit Rätsep tuli ülirasketes tingimustes kõrgele neljandale kohale. Sellega korrati Eesti parimat tulemust Rahvuste krossil.

Esimese sõidu (MXGP ja MX2 klass) järel võttis Eesti meeskond 34 punktiga sisse kaheksanda koha, kui Tanel Leok oli 13. ja Priit Rätsep 21. Liider oli avasõidu järel 12 punktiga Holland, teine Šveits (23) ja kolmas Prantsusmaa (23).

Teise sõidu (MX2 ja Open klass) järel tõusis Eesti koondis 63 punktiga kõrgele neljandale kohale, kui Harri Kullas sõitis välja tugeva neljanda koha ja Rätsep sai kirja 25. tulemuse. Liider oli kahe sõidu järel 23 punktiga Holland, teine Prantsusmaa (59) ja kolmas Belgia (60).

Otsustavas kolmandas sõidus tulid rajale MXGP ja Open klasside sõitjad, Eestit esindasid Tanel Leok ja Harri Kullas. Kullas sai kirja 12. koha, Leok oli 14.

Kokkuvõttes teenis Eesti meeskond 64 punkti. Eesti meeskond on varasemalt neljanda koha saavutanud kahel korral – seda 2015. aastal Prantsusmaal ja 2004. aastal Hollandis.

Rahvuste krossi võitis Holland (18), järgnesid Belgia (47) ja Suurbritannia (58).

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: