Neli aastat hiljem MM-kulla saanud Seim: on näha, et seda ei ole hästi hoitud

Tõstja Mart Seim sai septembri lõpus Tais Pattayas toimunud MM-il kätte oma kuldmedali 2015. aastal peetud võistluse eest. Teisipäeval käis Seim "Ringvaates", kus rääkis medali saamise tagamaadest lähemalt.

Seim tuli 2015. aasta MM-il USA-s üliraskekaallaste seas kogusumma 438 kiloga kolmandaks, enamat suutsid grusiin Laša Talahhadze (454 kg) ja venelane Aleksei Lovtšev (475 kg). Paraku põrus Lovtšev dopingukontrollis ja ehkki ta vaidlustas positiivse proovi, määrati talle 2016. aasta mais neljaaastane võistluskeeld. Seega tõusis Seim kokkuvõttes hõbedale ja tõukamises koguni kullale.

"Saatsime ikkagi kahe-kolme kuu tagant meeldetuletusi, et tahaks oma medalit kätte saada, aga enne ei reageeritud, kui nüüd," selgitas Seim medali viibimise tagamaid.

"Ega ta (Aleksei Lovtšev - toim.) väga vabatahtlikult ei tahtnud sellest ilmselt loobuda, sest medalilt on näha, et seda ei ole väga hästi hoitud," rääkis Seim. "Selle saab aga korda teha ja sinna kulda lisada," muheles tõstja.

"Tõstmises on see (doping – toim.) ikkagi väga laialt levinud. Londoni olümpiamängudel sai lõppkokkuvõttes medali esialgu kaheksandaks tulnu," lisas Seim. "Selles spordis ei ole nii palju ressurssi, et kõiki kontrollida. Tavaliselt kontrollitakse kõiki medalivõitjaid ja kuskil kolm-neli juhuslikku."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: