Rasmus Mägi Dohas: hea enesetunne on tagasi

Tõkkesprinter Rasmus Mägi sõnul on ta Türgis läbiviidud treeninglaagri toel MM-i eel hea enesetunde tagasi saanud. Dohas valitsevad kuumad ilmaolud kogenud sportlasele probleeme ei valmista.

"Viimased kolm nädalat Türgis laagris on treeningute koha pealt olnud üsna kvaliteetsed. Mul endal on ka olnud üsna huvitav ja ma arvan, et see on juba päris suur asi ja annab kindlasti juurde heale enesetundele ja valmisolekule. Viimased nädalad on sujunud nii, nagu soovisime," rääkis Eesti tõkkesprinter ERR-ile.

Mägi polnud pikalt teinud tõkketrenni, kuid Türgis avanes võimalus ka selleks. "Enne Türgi laagrit viimane tõkkeületus praktiliselt oligi Londoni Teemantliiga etapil, mis oli seal juuli lõpupoole. Õnneks Türgis oli enesetunne selline, et sai teha juba tõkketrenne üsna julgelt ja plaanitult. Need vajalikud tõkketrennid said tehtud ja sellesse perioodi langes ka üks testvõistlus, mis andis jälle natuke tagasisidet ja võimaluse roostet maha saada sellest pikemast võistluspausist."

Testvõistlusel läbis Mägi 400 m tõkkeid ajaga 49,59. "Tulemuse poolest loodan alati rohkemat, aga mis oli positiivne, et rütmiliselt kõik sujus ja tõkked tulid kõik jalga. See oli kindlasti selle hooaja üks mugavamaid jookse. Arvestada tuleb, et see on treeningute pealt tehtud jooks ja ühtlasi ka selline treeningstaadion, kus ei tekkinud väga võistlustunnet."

Kuigi Doha MM-i eel on olnud palju juttu sealsest põrgukuumusest, siis Mägi sõnul tingimused teda ei morjenda. "Kui päris aus olla, siis ei tekita [see mingeid emotsioone]. Mis võib-olla paneb muretsema, on see konditsioneerisüsteem, mis sinna staadionile tehtud on. Loodan, et nad seda temperatuuri seal väga jahedaks ei kruti. Kuuma ma pigem ei karda ja ma usun, et selle niiskusega on samamoodi võimalik toime tulla – seda staaži peaks praeguseks juba olema."

"Tuleb kindlasti mitu paari kuivi riideid läheduses hoida, et saaks vajadusel riideid vahetada. Tuleb hakkama saada ja Türgi laager oli juba päris hea võimalus aklimatiseeruda selle kuumaga. Seal ei olnud küll nii niiske, aga sooja ikkagi oli. Ma usun, et see kõik tuleb kasuks."

Kuldmedalile pretendeerib Mägi arvetes kolm meest – seda juhul, kui starti tuleb ka Katari esindaja Abderrahman Samba. "Ei tea täpselt, mis sellest [Abderrahman] Sambast saab – kas ta jookseb, või ei jookse. Millalgi oli kuulda, et ta teeb otsuse vahetult enne MM-i. Kui ta stardis on, siis on kokku kolm meest, kes võivad potentsiaalselt rünnata või tõenäoliselt mõtlevad maailmarekordi ründamisele. Sealt edasi ei saa muidugi välistada, aga ma arvan, et neljandat meest, kes oleks valmis alla 47 sekundi jooksma, praeguse seisuga ei ole."

Rasmus Mägi on Doha MM-il stardis 27. septembril kell 20.30, mil toimub 400 m tõkkejooksu eeljooks. Poolfinaal on kavas päev hiljem, finaal joostakse 30. septembril.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: