Berendsen MM-i staadionituuri järel: esimese korraga võib siin ära eksida

Kergejõustikuliidu saavutusspordi juht Kristel Berendsen tegi Kataris Dohas toimuval MM-il staadionituuri ning tõdes, et on positiivselt üllatunud korraldajate võimes temperatuur sportlastele meeldivaks muuta. Ainult maratonijooksjatele võib palavus liiga tegema hakata.

"Alustasime soojendusväljakult, kus sportlased soojendust teevad, siis vaatasime, kus on tiimitelgid, videod, mis meditsiinilisi abihooneid olemas on," kirjeldas Berendsen staadionituuri kulgu ERR-ile. "Hea tunne oli selle üle, et temperatuur ja õhk on praeguse kellaajal, kui on ka võistlused, kõvasti parem kui ma arvasin, sest hotellid asuvad meil linnas hästi mere lähedal - õhuniiskus siin oli kõvasti väiksem. Sealt edasi liikusime nii, kuidas sportlasedki liiguvad oma ruumidesse, vaatasime, kuidas tiimijuhid ja treenerid tribüünidele saavad, kus kümnevõistlejad puhata saavad, kas neil on piisavalt suured ruumid selle jaoks. Seejärel, mis toimub sportlastega peale võistlust, kus nad meediaga räägivad, kus neilt dopinguproovid võetakse ja kuidas nad uuesti staadionilt välja tulevad. Selline klassikaline ekskursioon. Kuna hooned on siin nii suured, siis siin võib esimese korraga ära eksida."

Berendseni sõnul on peaareenil temperatuur sportlastele ideaalne. "Siin on õhku, siin on piisavalt soojust, ma olen väga rahul sellega. Ma ei osanud uskuda seda. Siin on suured ümmargused õhuaugud, kust konditsioneeri välja tuleb ehk mingisugust külma õhku tuleb peale. Soojendusväljakul on natuke lämbem," rääkis Berendsen. "Praegu ma ei muretseks staadionialade, vaid maratoonarite üle. Roman Fosti, kes on kaks päeva kohal olnud ja aklimatiseerunud, käis eile õhtul kella 11 paiku ühel pooletunnisel jooksul ja esimese 15 minutiga olid tal riided läbimärjad ja järgmise 15 minutiga olid jalanõud läbimärjad. See maratoni asi saab ikka raske olema. See toimub mere ääres, nagu meil on Pirita tee ja see õhuniiskus, mis sealt merest tuleb, on ikka meeletu."

Sportlastesse suhtub Berendsen individuaalselt. "Õnneks või kahjuks on tiim meil nii väike nagu ta on ja kahjuks pole ühtegi naissportlast, aga tiimijuhile on selle võrra lihtsam. Me läheneme sportlastele hästi individuaalselt. Iga sportlane teeb vastavalt endale sobivalt, millised ta kogemused on. Igaüks jõuab täpselt endale sobival ajal siia," ütles Berendsen, kelle sõnul hetkel ühtegi probleemi pole tekkinud.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: