Eesti sportlastel tuleb Dohas rinda pista tõelise põrgukuumusega

Juba reedel algavad Dohas Kataris kergejõustiku maailmameistrivõistlused. Eesti sportlastel tuleb seekord eelkõige harjuda väga kuuma kliimaga.

Praegu on Eesti koondislastest Dohasse jõudnud vaid maratonijooksja Roman Fosti, kes kohaneb kohaliku kliimaga. Varasügisene temperatuur Kataris on isegi varjus 40 kraadi. "Eelkõige ootab meid siin väga mõnus soe ilm – ainult 30–35 kraadi soojem kui Eestis! Ainuke vahe on see, et siin on tohutult niiske ja see on paljudele sportlastele uus," rääkis Eesti koondise füsioterapeut Risto Jamnes ERR-ile.

Et Tokyo olümpiani jääb alla aasta, mõeldakse ka juba sellele. "Ma arvan, et peaprooviks järgmise aasta Tokyo olümpiale on see (Dohas valitsevad tingimused – toim.) ideaalne. Täpselt samad tingimused ootavad meid ka seal ees."

"Igaüks on selleks võistluseks valmistunud – ma tean näiteks, et Roman Fosti käib hot jooga saalis rattaga sõitmas. Mõned meie võistkonnaliikmed resideeruvad Ameerikas, käivad erinevates kohtades laagrites. Ka Magnus Kirt on praegu Hispaanias ja loodab järjest kuumemat kliimat. Midagi üllatusena ei tule!"

Kuigi maratoni joostakse öösel, tuleb osalejatel 42 kilomeetrit siiski läbida põrgukuumuses. Ettevalmistusel selleks on kasutusel erinevad abivahendid. "On jahutusvest, jahutusmüts, jahutussall ja jahutuskäepael. Algselt on ta graanulivormis ja veega kokkupuutel muutub ta geeliks ning see hoiab väga pikalt külma," tutvustas Jamnes Fosti kasutatavaid abivahendeid.

Doha MM algab 27. septembril ja kestab 6. oktoobrini.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: