Rasmus Mägi MM-i eel: ei ole põhjust karta või ebakindel olla

Tõkkesprinter Rasmus Mägi, keda sel hooajal on vaevanud jalavigastus, sõitis teisipäeval Türgisse treeninglaagrisse, kus teda ootab enne septembri lõpus algavat MM-i ees veel üks kontrollvõistlus. 2014. aasta EM-hõbe Mägi tunneb end tiitlivõistluste eel enesekindlalt.

"Kui hooaega hinnata, siis see on päris korralikult pigem üle kivide ja kändude läinud. Usume aga endiselt, et MM-il on võimalik korralikult joosta ja hea tulemus teha ning selle jaoks me ka valmistume. Ma arvan, et kuu ajaga on võimalik veel päris hea enesetunne saavutada," lausus Mägi ERR-ile antud intervjuus.

"Loomulikult tahaks, et tõkketreeninguid oleks natukene rohkem. Praegusel hetkel peaks keha funktsionaalne seis olema igati korralik ja jalg on ka päris lubav juba. Selles mõttes tuleb lähima kuu jooksul treeningud võimalikult targalt üles ehitada. Kaotatud aega ja trenne pole võimalik väga palju tagasi teha, aga kui hetkeseisust õnnestub kõik välja võtta, siis sellegipoolest on võimalik kiiresti joosta."

Vigastuse tõttu on Mägi saanud vähe võistlusstarte, kuid on teinud rohkelt trenni. "Loomulikult oleks tahtnud võistelda, aga teisest küljest mingid kriitilised võistlused on mul seljataga. Ma arvan, et see treeningute natukene teistsugune iseloom – laadivam iseloom – on isegi positiivne ja kui kõik õnnestub siis see võib tulla täitsa kasuks. On üsna harukordne, et keha on septembri alguses pigem värske kui väsinud. Varasematel hooaegadel on septembriga tegelikult hooaeg ära lõppenud ja selline suur väsimus kuhjunud – praegu õnneks seda ei ole. Olen saanud küll mitte päris maksimaalsel kiirusel treenida, aga siiski see treenitus on olemas. On vaja need võimed lihtsalt ära vormistada."

Vähesed jooksud on sellegipoolest Mägi sõnul väärtuslikud. "Iga jooks sellel tasemel on oluline ja väärtus omaette. Nendest jooksudest sain kindlasti natuke rütmi kinnistada, sain teada, mis on need kohad, mida on tarvis veel lihvida ja kus on võimalik aega võita ja kus on võimalik aega võita – need asjad on selles mõttes kukla taga olemas. Teisest küljest on neid võistlusjookse seitse ja see ei ole ka sel hooajal väga väike number ning aastate jooksul on omajagu joostud küll ja see (võistlusjooksude arv – toim.) ei saa takistuseks."

Keerulist hooaega näeb Rasmus Mägi pigem võimalusena enda kohta uut õppida. "Ma ei tahaks seda järeldust vähemalt enda jaoks teha, et see (vigastused – toim.) on spordi lahutamatu osa. Pigem on see selline protsess, kus on võimalik iga aasta uusi teadmisi hankida ja enda kohta teavet juurde saada. Seni, kuni seda teavet enda jaoks ära kasutad, siis võiks tulemused paraneda. Kindlasti on järgmisteks aastateks õppida ja tegelikult see järgmisteks aastateks õppimine toimibki sedasi, et mitte me ei istu hooaja lõpus maha ja ei tee järeldusi, vaid järelduste tegemine toimub suhteliselt automaatselt – ükskõik kas peale igat jooksu või igat treeningut. Õppida on loomulikult palju."

400 m tõkkejooksu tase on viimastel aastatel palju tõusnud. Alles eelmisel nädalal jooksis norralane Karsten Warholm Teemantliiga etapil kõigi aegade teise tulemuse, läbides distantsi 46,92 sekundiga. "Üllatab muidugi nii kõrgest klassist tulemusi näha, aga teisest küljest olen seda ka natukene ette näinud ja arvestanud. Kümmekond aastat tagasi langes 100 m maailmarekord, siis 200 m, siis jõudis järg 400 m kätte ja ma arvan, et see on järg on nüüd vaikselt 400 m tõkkejooksu juures. See on suhteliselt loogiline sündmuste ahel. Seda, et need samad konkurendid jooksevad selliseid aegu, on minu jaoks pigem hea ja tore näha. Ühest küljest on esimene ots küll suhteliselt konkreetselt eest ära, aga juba seal alates 49 sekundist on tase väga tihe ja 48 sekundi sees pole ka praegu praeguse seisuga väga palju mehi. Selles mõttes on seis suhteliselt huvitav ja jällegi tuleb omad võimalused ära kasutada ja omad kogemused maksma panna."

Teisipäeval lendas Mägi Türgisse treeninglaagrisse, kus teeb viimased ettevalmistused MM-iks. "Täna lendame laagrisse ja plaanide kohaselt lendame laagrist otse Dohasse. Sellesse ajavahemikku jääb ka üks selline kontrollvõistlus seal samas Türgis, kus me laagerdame. Hetkeseisuga valmistumegi eelkõige selleks võistluseks, laiemalt MM-iks ja valmistun pigem positiivselt."

"See otsus on selline, et valmistume igal juhul MM-iks. Teeme seda positiivselt ja nii hästi kui oskame ja hetkel mul põhjust midagi karta või ebakindel olla ei ole. See Türgi laager on kindlasti väga oluline viimane võimalus veel seda seisu natuke parandada."

Kataris Dohas toimuv kergejõustiku MM algab 27. septembril.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: