Hollandi võrkpallilegend ERR-ile: me ei püüa jalgpalliga võistelda

Foto: Kuvatõmmis

Hollandis toimuva võrkpalli EM-turniiri direktoriks on varasem Euroopa meister Bas van de Goor, kes tuli 1996. aastal Atantas Hollandi koondisega olümpiavõitjaks ja valiti siis ka turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks. Karjääri jooksul kokku viis tiitlivõistluste medalit võitnud Van de Goori sõnul soovib Holland turniir korraldusega tõsta eelkõige ala populaarsust poiste seas, sest võrkpallinaiskond on täna Hollandis meestest edukam.

"Hollandis on praegu noorte hulgas võrkpalli mängivaid tüdrukuid rohkem kui poisse. Oleks väga tore, kui suudaksime innustada poisse rohkem võrkpalli mängima," rääkis hollandlane ERR-ile.

"See on oluline, sest nägime, et kui meie [võrkpalli] rahvusnaiskond oli edukas, siis hakkas rohkem tüdrukuid ka võrkpalli mängima. Nüüd kui meeskond on tõusnud maailma reitingus 25. kohalt 15. ning jätkab tõusu, siis loodame, et kui meeskond võistleb hästi, siis poisid mõtlevad - "Ohoo, see on lahe spordiala, hakkame mängima!""

"Samuti tahame toetada oma rahvuskoondisi tähtsate võistlustega," jätkas van de Goor. "Mitte ainult paari mänguga, aga oluliste turniiridega, mis näitaks austust nende vastu ja tooks neile publiku, mida nad väärivad. Mitte ainult saalis oleva publiku, aga ka telepubliku, sest mänge kannavad üle rahvuslike kompaniide kanalid. Nende jaoks on sümpaatne näha, et võrkpall on taas pildil."

"Jalgpall on muidugi teine maailm ja nii on see vähemalt Hollandis. Ma ei tea, kuidas on lood Eestis? Jalgpall on maailmas esimene spordiala: pealtvaatajate, raha, meedia poolt toetatuna. Me ei püüa üle lüüa jalgpalli - see pole võimalik. Püüame saada oma osa spordimaailmast ja sellest atmosfäärist. Ma arvan, et võrkpall on Hollandis alaliidu tasandil väga tugev. Teised alaliidud jälgivad meid, et kuidas meil on õnnestunud saada nii palju tähelepanu ja nii palju turniire Hollandisse. Oleme paljudele alaliitudele eeskujuks ja see on väga hea tunne."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: