Eestit külastas maailmakuulus Iiri spordipsühholoog

Sel nädalavahetusel koolitas Eestis treenereid kuulus Iiri spordipsühholoog Liam Moggan, kelle peamine sõnum on treeneri töö väärtustamise tähtsus.

Eestisse saabus maailmakuulus Iiri spordipsühholoog Liam Moggan ratsaliidu kutsel, kuid jagas oma teadmisi lisaks ratsutamisrahvale ja ujujatele ning teiste spordialaliitude esindajatele. Kodumaal tegeleb ta peamiselt kergejõustiklastega.

"Minu peamine eesmärk on saavutada, et inimesed mõtleksid ise oma peaga ja oskaksid planeerida," ütles Moggan intervjuus ERR-ile. "See tähendab, et mul pole seminari lõpus mingit konkreetset mõõdetavat tulemust, aga ma loodan anda neile edasi mingi mõtte, mis hakkab neil peas idanema - miski, mida nad teadsid ka varem, kuid mida nad pole enam oma töös rakendanud või miski, mille üle nad tahavad veel mõtiskleda. Mul on kirg töötada koos treeneritega, kes aitavad inimesi."

Moggani sõnul vajavad treenerid ka ise vahel abi ning just selle juures on tal heameel ise kaasa lüüa.

"Treenerid on väga tähtsad, see on minu peamine sõnum. Treeneri töö on väga raske, kuid samas väga tänuväärne," jätkas Moggan. "Lisaks sellele, et nad panustavad individuaalsetesse sportlastesse, panustavad nad ka perekondadesse, kogukondadesse, klubide töösse. Minu jaoks on oluline
võimaldada treeneritele ka natuke aega nende endi jaoks."

Moggani sõnul pole treeneri peamine eesmärk mitte aidata sportlikke tulemusteni jõuda, vaid aidata inimest tervikuna.

"Tõeliselt suurepärased treenerid treenivad inimest. Head treenerid treenivad sportlast. Mina tahaksin edastada just inimesekeskset sõnumit. Sest inimesed on tähtsad," ütles Moggan.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: