Ojamets: peale sellist mängu ei ole häbi siit platsi pealt ära minna

Esimest korda võrkpalli EM-finaalturniiril mängiv Eesti rahvusnaiskond võitles kõvasti ja näitas senisest mitmekesisemat mängu, kuid pidi siiski tunnistama Rumeenia 3:1 (23, -30, 19, 21) paremust.

Peatreener Andrei Ojamets tunnistas intervjuus Eesti Võrkpalli Liidule, et peale sellist mängu ei ole naiskonnal häbi minna platsi pealt ära. "Hea oleks muidugi võita või kasvõi viie geimi peale viia mäng ja siis on võit ikka loterii, aga mulle meeldis just see, et meil olid kaks geim väga punkt-punktis mäng ning me vahepeal dikteerisime seda olukorda," rääkis Ojamets. "Kokkuvõttes lööb välja see, et meil on suhteliselt vähe kogemust selliste võistkondade vastu ja sellistel võistlustel mängida. See aasta oli Euroliiga oma taseme poolest võrreldav, samas Euroliigas ei ole selliseid pingeid nagu siin."

"Fakt on see, et igas mõttes nägi see mäng mängu moodi välja ja jättis mulle positiivse mulje. Mul on hea meel, et naistel käis kuskil mingi klõps läbi ja sellised pinged tulid maha ning nad suutsid näidata sellist mängu, milleks nad on valmis ja võimelised," jätkas Ojamets. "Meie võistkond oli juba valmis mängima tunduvalt paremat mängu. Me hakkasime endasse rohkem uskuma. Mingid kahtlused, mingid kartused jäid võib-olla esimesse kahte päeva."

Eesti ridades tegi suurepärase mängu Nette Peit, kes tõi koguni 31 punkti! Anu Ennok lisas 14, Kertu Laak 12 ja Liis Kullerkann 10 punkti, seejuures tõi Kullerkann kaheksa blokipunkti.

"Sellist vastuvõttu sellisel tasemel nagu Ennok tegi - need on ikka väga korralikud numbrid. 49% - see on väga tiptop ja kui Nette mängib ka 40%, siis need on väga ilusad numbrid," kiitis Ojamets. "Pluss 15 blokki - meie pikkusega võistkonnale. See, et me jälle järjekordselt kaitses võitlesime teine päeva järjest ja selleks oldi valmis. Okei- tehti vigu ka, aga see kõik on arusaadav. Võib-olla kuskil ei suutnud piisavalt kiiresti reageerida ja muuta oma süsteeme, aga osa asju on neil nii kinnistunud ja see ei ole nii lihtne, kui sa oled aastaid ühte moodi teinud. Mina olen igal juhul täna selle poole pealt naiskonnaga rahul, et me võitlesime ja näitasime kvaliteetset mängu."

Esmaspäeval on Eestil puhkepäev, EM-i jätkatakse teisipäeval, kui kell 19 minnakse vastamisi Hollandiga. ERR-i spordiportaal vahendab ka seda kohtumist otseblogis.

 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: