Olle Kärner MM-ist: kõik asjad ei läinud päris naelapea pihta

Eesti orienteerumiskoondise parimaks tulemuseks Norras toimunud maailmameistrivõistlustel jäi seitsmes koht naiste teatejooksus. Kuigi ülejäänud kohad jäid loodetust tagasihoidlikumaks, leiab peatreener Olle Kärner, et meil on sportlasi, kes on maailma tipu lähedal.

Kui teatenaiskonna seitsmes koht oli kindel õnnestumine, siis teatemeeskonna 18. koht sama kindel altminek. Meie liidritest oli Timo Sild individuaaldistantsidel 13. ja 15., Evely Kaasiku 22. ja 32. Kohad kolmandas kümnes teenisid ka Annika Rihma ja Kenny Kivikas. Oodati enamat, aga peatreener Olle Kärner näeb, kuidas edasi minna.

"Hoolimata sellest, et kõige paremini esinemine ei õnnestunud, siis praegu on jooksjad, kes on võimelised maailma tipuga võidu jooksma, olemas," lausus ta ERR-ile. "Kõik asjad ei läinud päris naelapea pihta, aga teise kümne kohad ei ole kindlasti sellised, mida häbeneda. Norras oli piisavalt treeningpäevi - 20-30 - ja peame neid kuidagi paremini täitma. Et koondislased oleks valmis."

Individuaalselt väga säravaid tulemusi ei tulnud. Kas põhjus peitus sportlaste füüsilises vormis või ei suudetud kohaneda Norra maastikuga? "Seal on nii ja naa. Kui räägime konkreetselt Timo Sillast, siis tema oli MM-iks väga hästi valmis. Võib-olla lihtsalt päris viimane käik oli puudu, mis esikümnest jäi lahutama. Seda ei olnud palju," ütles Kärner.

"Evely Kaasiku oli ka väga heas vormis. Temal võib-olla käis praegu närvisüsteemile üle jõu. Väga hea stardikoht ja ta oli võimeline esikümnesse jooksma. Aga võib-olla ei saanud nii hästi pingetega hakkama kui ta oleks tahtnud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: