EM-iks valmistuv Eesti võrkpallinaiskond pidas Šveitsiga maratonlahingu

Eesti naiste võrkpallikoondis
Eesti naiste võrkpallikoondis Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti naiste rahvuskoondis võrkpallis peab laupäeval ja pühapäeval Rakveres kaks kontrollmängu Šveitsi naiskonna vastu. Tänases kohtumises sai Eesti 2:3 (21:25, 25:23, 14:25, 25:23, 14:16) kaotuse. Homne mäng Rakveres algab kell 17.00 ja on pealtvaatajatele tasuta.

Eesti naiskonna resultatiivseimana tõi täna Kristiine Miilen 13 punkti (+5), 10 punkti kanti nii Liis Kullerkannu kui Kertu Laagi arvele (efektiivsus vastavalt +9 ja +4), Eliise Hollas panustas 9 punkti (+8), 8 silma lisasid Nette Peit ja Kristel Moor (-2 ja +1). Eesti vastuvõtt oli 38%, rünnakuprotsent oli samuti 38, blokiga teeniti 9 punkti (Kullerkann sai kirja 4 sulustamist), servil löödi 9 ässa ja eksiti 6 pallingul. Šveitsi edukaim oli 23 punktiga (+17) Maja Strock, Šveitsi vastuvõtt oli 46%, rünnak samuti 46%, blokiga saadi punkte 12 ja serviga 10 (tehti 15 serviviga), vahendab Volley.ee.

Peatreener Andrei Ojamets ütles, et peamine eesmärk oli saada ülevaade mängijate hetkeseisust ja andis mänguaega kõigile. "Samuti oli eesmärk saada pilt ette sellest, mis seisukorras on meil üks või teine mänguelement. Tahtsin anda kõigile võimaluse platsil käia ja kokkuvõttes jagasime koormuse suhteliselt võrdselt. Homme läheneme mängule ehk natukene teistmoodi, aga tänane kohtumine täitis oma eesmärgi suurepäraselt, näitas meile ka meie murekohti ja seda, mille kallal edasi tuleb töötada," kommenteeris Ojamets. "Vahepeal toimis blokk hästi, siis kadus ära. Rünnak jätab meil hetkel kindlasti soovida. Alustasime hea serviga, vahepeal läks serv pehmeks, aga lõpupoole jälle leidsime ta üles. Parandamist vajab ka servi vastuvõtt ja tegime liiga palju enda rünnaku vigu - 17 on palju," lisas juhendaja.

Oma selle suve esimese mängu tegi kaasa vigastusest ja sellel järgnenud operatsioonist taastunud diagonaalründaja Kertu Laak, kes tõi täna kahe geimiga 10 punkti (+4). "Nüüd on sõrm täiesti korras, ei tunne enam midagi. Füüsiliselt olen vahepealse ajaga tugevamaks saanud, see vigastusepaus on selles mõttes asja ette läinud. Eks mängukindlus hakkab ka vaikselt tulema, tänasega jään enam-vähem rahule, alguses olin veidi ebakindel. Mida edasi, seda paremaks läheb nii minu kui kogu naiskonna seis. Treeningutel on väga hea töömeeleolu ja usun, et liigume EMile mõeldes õiges tempos," sõnas Laak. "Usun, et ülejäänud kontrollmängudega saame ka mängudes ette tulevast kohatisest ebakindlusest jagu," lisas ta.

Eesti algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Nette Peit, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kristi Nõlvak.

Kullerkannu temporünnak viis Eesti esimeses geimis juhtima 6:3, geimi keskel suutsid šveitslannad vahe tagasi teha ning läksid seejärel ise ette 15:13, sundides peatreener Andrei Ojametsa mõtlemisaega kasutama. Edasi oli Eesti tagaajaja rollis, kuni jõuti 18:18 viigini. 20:20 seisult sekkus Nette Peidi asemele Anu Ennok, geimi lõpp kuulus Šveitsile, tulemuseks 25:21.

Teises vaatuses saatis Ojamets väljakule tagasi algkoosseisu ja Eesti alustas hästi, minnes Laagi serviässast juhtima 6:1. Miileni hanitus viis kodunaiskonna ette 11:8, ent taas jõudis Šveits viigiseisuni - 14:14. Mõnnakmäe asemele tuli mängu Kaisa Bahmatšev, Eesti 17:15 eduseisul tehti tagasivahetus. Geimi lõpus vahetas Ingrid Kiisk puhkama Kristiine Miileni, Ennok sekkus taas Peidi asemel. 19:21 kaotusseisu jäädes võttis Ojamets mõtlemisaja. See tõi edu ja Eesti jõudis pärast võimsat blokipunkti punkti kaugusele 21:22. Laagi blokk viigistas seisu 23:23 ja seejärel läks kodunaiskond ette 24:23 ning võitis vastaste eksimuse järel geimi 25:23.

Kolmandas geimis alustas algkoosseisuga võrreldes Laagi asemel Kristel Moor, Nette Peidi asemel Ennok ja Kullerkannu asemel Eliisa Peit. 0:4 kaotusseisul võttis Ojamets mõtlemisaja. Eesti mäng kulges raskelt, Miileni rünnaku järel oli Eesti 4:9 kaotusseisus. Geimi keskel sekkus Miileni asemele Nette Peit, hiljem tuli Miilen tagasi platsile. Seda geimi enam päästa ei õnnestunud ja Šveits võitis selle 25:14.

Neljandas geimis alustasid Kaisa Bahmatšev, Kristel Moor, Nette Peit, Anu Ennok, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, libero Nathalie Anett Haidla. Kullerkannu rünnakust juhtis Eesti 7:4 ning vastaste juhendaja kasutas mõtlemisaega. Geimi keskpaigas suutis Eesti naiskond Nette Peidi toodud punkti järel haarata 16:12 eduseisu. Edu püsis kuni geimi lõpuni, kuni Šveits omakorda 21:19 ette pääses. Eesti viigistas Eliisa Peidi serviässast 22:22 ja läks siis ette 23:22. Uuesti oli tablool viik - 23:23, kuid Moori pommlöök andis Eestile 24:23 edu ning geimi võitis Eesti 25:23. Üldseis seega 2:2.

Viies ja otsustav vaatus algas tasavägiselt, Eesti poolel oli platsil sama koosseis, mis neljandas vaatuses. Poolte vahetuseks oli kodunaiskond aga ees 8:4, kuid vastane jõudis punkti kaugusele (8:7) ja Ojamets kutsus mängijad väljaku kõrvale juhtnööre saama. Mängu ühe pikema pallivahetuse keeras seejärel enda kasuks Eesti - 9:7. Geimi lõpus jäi Eesti kaotusseisu, ent suutis Eliisa Peidi serviseeria toel 14:14 viigini jõuda. Šveits läks uuesti ette 15:14 ning Moor ründas seejärel auti - geim Šveitsile 16:14 ja mängu võitis Šveits seega 3:2.

Eesti koosseis Šveitsi vastu: Nette Peit, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kertu Laak, Kristel Moor, Kadi Kullerkann, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla.

15. augustil sõidab naiskond turniirile Ukrainasse, kus peetakse veel kolm kontrollmängu, 23. augustil algab EM.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: