Selgusid Tallinna merepäevade regati Tallinn Race võitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juuso ja Henri Roihu
Juuso ja Henri Roihu Autor/allikas: Riina Ramst

Lennusadamas toimunud kahepaatide EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste etapil peeti täna regati teine osavõistlus ning ühtlasi said selgeks ka üldvõitjad kahe osavõistluse kokkuvõttes. Viimasel võistluspäeval olid Eesti MV arvestuse väliselt lisaks stardis klassid Optimist ja Hansa 303.

Tänane võistluspäev algas teise osavõistluse kvalifikatsioonisõitudega, mis selgitasid kolm otse finaali pääsenud paatkonda. Ülejäänutel tuli veel ühe vaba finaalikoha nimel võistelda poolfinaalis.

49er klassis startisid tänases finaalis Juuso ja Henri Roihu, soomlased Juho Kotiranta ja Robin Berner, Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp ning poolfinaali võiduga endale finaalikoha lunastanud Soome võistkond Victor Silen ja Martin Mikkola. Otsustava sõidu parimatena võtsid ka teise osavõistluse võidu vennad Roihud. Kotiranta ja Berner finišeerisid teisena ning Haavel ja Sepp kolmandana.

Tallinn Race'i üldvõitjad 49er klassis on kahe osavõistluse kokkuvõttes Juuso ja Henri Roihu. Soomlased Juho Kotiranta ja Robin Berner saavutasid teise koha ning Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp tulid kolmandaks. Väiksema taglasega 49erFX arvestuses olid edukaimad Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter.

29er klassis olid finaalis vastamisi Lili Kotilainen ja Vilma Rikala Soomest, Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet, Märten Mikk ja Johanna Triinu Kažjava ning poolfinaali edukaimatena soomlased Onni Hinskala ja Iivari Heickell. Finaalis olid konkurentidest üle Paal ja Marvet. Teise tulemuse purjetasid välja Kotilainen ja Rikala ning Hinskalale ja Heickellile kuulub osavõistluse kolmas koht.

Tallinn Race'i üldvõitjad on 29er klassis Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet, järgnemas Soome paatkonnad Lili Kotilainen ja Vilma Rikala, kes olid ühtlasi parimad tüdrukud, ning Onni Hinskala ja Iivari Heickell.

RS Feva klassis said kvalifikatsioonist otse finaali Hugo Mart Reisner ja Joonas Ata Saks, Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino ning Maria Aleksandra Vettik ja Juta Koov. Poolfinaali võiduga asusid neile konkurentsi pakkuma Rasmus Randmäe ja Henri Sootla. Osavõistluse esikoha võtsid endale Reisner ja Saks. Vettik ja Koov tulid teise kohale ning Randmäe ja Sootla kolmandaks.

Tallinn Race'i üldvõitjad on RS Feva klassis Hugo Mart Reisner ja Joonas Ata Saks Maria Aleksandra Vettiku ja Juta Koovi ning Mari Kedelauki ja Daniel Ovsienko ees. Vettik ja Koov on nii tüdrukute kui ka nooremate, U-14 arvestuse parimad.

Optimist klassi noored purjetasid samuti täna hommikul kvalifikatsioonisõidud ning pealelõunal poolfinaal- ja finaalsõidud. Finaalis olid vastamisi Anni Tulviste, Lilian Marie Miller, Maru Reiter ja poolfinaali võitja Eva Kreem. Finaali võiduga kuulub regati esikoht Tulvistele. Reiter purjetas end teiseks ja Miller kolmandaks.

Hansa 303 klassile koosnes Tallinn Race täna hommikul peetud kolmest võistlussõidust. Regati esikoha võttis selles klassis kõigis sõitudes parim olnud Peep Krusberg. Kristo-Adam Priks tuli teisele kohale ja kolmanda lõpptulemuse sai lätlanna Liga Liepina.

49er klassis võistles seitse tiimi ning 29er ja RS Feva klassides kummaski 11 võistkonda. Optimist klassis oli võistlejaid seitse ning Hansa 303 klassis kolm.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: