Selgusid Tallinn Race'i esimese osavõistluse võitjad

Juuso ja Henri Roihu
Juuso ja Henri Roihu Autor/allikas: Riina Ramst

Lennusadamas toimuval Tallinna merepäevade regatil, mis on ühtlasi kahepaatide EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp, peeti laupäeva pärastlõunal üpris vaikses tuules esimese osavõistluse poolfinaal- ja finaalsõidud.

Tallinn Race'i reede ja laupäeva osavõistluse kolm viimast kvalifikatsioonisõitu seilati ära laupäeva hommikupoolikul ning seejärel asuski juba poolfinaali starti 49er klass. Selle sõidu võitjana pääsesid lisaks otse finaali saanud kvalifikatsiooni kolmele parimale tiimile esineliku otsustanud sõidu starti Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp. Finaali tihedas konkurentsis võtsid osavõistluse esikoha Juuso ja Henri Roihu Soome võistkondade Juho Kotiranta ja Robin Berneri ning Victor Sileni ja Martin Mikkola ees.

29er klassis tuli Eesti meeskonnal koosseisus Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet asuda finaalis rinda pistma kolme soomlaste paatkonnaga: Lili Kotilainen ja Vilma Rikala, Onni Hinskala ja Iivari Heickell ning poolfinaali parimad Sebastian Feodoroff ja Aleksi Nurminen. Osavõistluse võidu said Kotilainen ja Rikala. Paal ja Marvet lõpetasid finaali teisena ning Feodoroff ja Nurminen kolmandana.

RS Feva klassis startisid finaalis kvalifikatsiooni kolm parimat tiimi Hugo Mart Reisner ja Joonas Ata Saks, Mari Kedelauk ja Daniel Ovsienko ning Maria Aleksandra Vettik ja Juta Koov, lisaks ka poolfinaali võitjad Mia Maria Lipsmäe ja Sandra Sinivee. Otsustava sõidu lõpetasid ülitihedas finišis esimesena Reisner ja Saks, järgnemas Kedelauk ja Ovsienko ning Vettik ja Koov.

Tallinn Race koosneb klassidele RS Feva, 29er ja 49er kahest eraldi peetavast võistlusest, millest esimene lõppes laupäeval ning teine lõpeb pühapäeval.

Esimese võistluse kvalifikatsioonisõidud peeti reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks oli poolfinaali võitja. Võistluse lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidus. Reede ja laupäeva võistluse poolfinaal- ja finaalsõidud toimusid laupäeva pärastlõunal.

Pühapäeva võistluse kvalifikatsioonisõidud peetakse pühapäeva hommikul ning poolfinaal- ja finaalsõidud pühapäeva pärastlõunal algusega kell 14.

Tallinn Race lõpptulemused arvestatakse liites kokku reede ja laupäeva võistluse ning pühapäeva võistluse lõppkohad.

Eesti meistrivõistluste sarja arvestuse väliselt kutsutud klassidena Tallinn Race'il osalevad Optimist ja Hansa 303 võistlevad ainult pühapäeval. Optimisti purjetajatele peetakse hommikul kvalifikatsioonisõidud ning pärastlõunal algusega kell 13 finaalid. Hansa 303 klassile koosneb regatt neljast pühapäeva hommikupoolikul peetavast võistlussõidust, kus lisaks Eesti parapurjetajatele on stardis Läti purjetajad.

Pühapäevaseid Lennusadama kai lähedal paikneval rajal toimuvaid võistlussõite kommenteerivad jahisadama hoone terrassil huvilistele purjetajad Ingrid Puusta ja Hardi Anton.

Võistluse ajakava pühapäeval:
11:00 49er, 29er, RS Feva 3 kvalifikatsioonisõitu (Noblessneri rada)
11:00 Optimist 4 kvalifikatsioonisõitu (Lennusadama rada)
11:03 Hansa 303 4 sõitu (Lennusadama rada)
13:00 Optimist, 49er, 29er, RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
18:00 autasustamine pealaval

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: