Pärnus jäid pühapäeval sõidud ära, esikoht Karl-Martin Rammole ({{commentsTotal}})

Tavo Annus, Karl-Martin Rammo, Georg Haud
Tavo Annus, Karl-Martin Rammo, Georg Haud Autor/allikas: Riina Ramst

Pärnu Purjetamisnädala regati tänased Laser Radial ja Laser Standard klasside poolfinaal- ja finaalsõidud jäid tuule puudumisel toimumata, samuti ei lisandunud viimasel võistluspäeval ühtegi sõitu teistele klassidele.

Eesti meistrivõistluste sarja etapi pjedestaali kõrgeimale astmele tõusid Laser Standardil Karl-Martin Rammo, Laser Radialil Estere Kumpina, RS Feval Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, 29er'il Helen Pais ja Helen Ausman, 49er'il Juuso ja Henri Roihu ning F18 katamaraanil Andres Laul ja Ain Roosma.

Laser Standard klassis võitis regati kõigis seitsmes peetud sõidus parim olnud Karl-Martin Rammo. Üldarvestuse teise koha saavutas parim U-21 juunior Tavo Annus ja kolmanda koha Georg Haud.

Laser Radial klassis tuli võitjaks lätlanna Estere Kumpina Eesti noormeeste Silver Vahsteini ja Peeter Kaju ees. Kumpina oli ühtlasi parim naine, parim U-21 tüdruk ja parim U-19 juunior.

Noorte RS Feva kahepaadil olid Pärnu Purjetamisnädala parimad nii U-18 üld- kui tüdrukute arvestuses Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Pjedestaali teisele astmele tõusid Romi Safin ja Britta Maipuu ning kolmandaks tulid Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge. Parim U-14 noorte paatkond olid Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino.

29er klassis võtsid nii U-21 üld- kui tüdrukute arvestuses esikoha Helen Pais ja Helen Ausman. Teiseks platseerusid Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas ning kolmas lõpptulemus kuulub Katariina Roihule ja Johanna Triinu Kažjavale.

Skiff-paadil 49er purjetasid end võidule Juuso ja Henri Roihu, järgnemas Lenart Kivistik ja Taavi Siilbek teise ning väiksema, 49erFX taglasega purjetavad Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter kolmanda kohaga, olles ühtlasi parimad U-23 juuniorid.

Andres Laul ja Ain Roosma olid regati edukaimad F-18 klassis. Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa purjetasid teise ning Lauri Liipa ja Kristjan Kotkas kolmanda koha vääriliselt.