Eesti meistrivõistlused said Roomassaares alguse soodsates oludes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elisabeth Ristmets
Elisabeth Ristmets Autor/allikas: Riina Ramst

Täna algas Roomassaares purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, kus Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klassides on omavahel mõõtu võtmas 138 noorpurjetajat Eestist ning Lätist.

Regati avapäeva ilmestasid päikesepaiste ning mõnusaks purjetamiseks just paraja tugevusega puhunud tuul. Kõigi kolme võistlusklassi tulemustabelisse said täna kirja kolme sõidu tulemused.

Zoom8 klassis on esimese võistluspäeva järgselt ühe sõiduvõidu, kolmanda ja neljanda resultaadiga kokkuvõttes liider Elisabeth Ristmets. Teisel positsioonil on Tristan Šaraškin ning kolmas Lisbeth Taggu.

Laser 4.7 klassis juhib puhta sõiduvõitude seeriaga Sten-Markus Andresson Kaspar Rausi ja Liis Annuse ees.

Suurima osalejate arvuga Optimist klass startis täna kahe võrdse suuruse ja tasemega grupina. Laupäeval jätkavad klassi 45 paremat võistlemist kuldgrupis ning ülejäänud hõbegrupis, sealjuures homsete sõitude järel pääsevad hõbegrupi 3 parimat pühapäevaks samuti kuldgruppi. Klassis on praegu esimesel kohal Läti purjetaja Emils Amsils. Parima eestlasena on teisel positsioonil Mia Marin Lilienthal ning kolmas on lätlane Ricards Mucins.

Saaremaa Merispordi Seltsi regatil toimuvad Zoom8 ja Laser 4.7 klasside kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks on poolfinaali võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal.

Optimist klassis võisteldi reedel kahes võrdse suuruse ja tasemega grupis. Laupäeval jätkavad 45 paremat võistlejat kuldgrupis ja ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Laupäevaste sõitude järel pääsevad hõbegrupi 3 paremat purjetajat pühapäevaks kuldgruppi.

Laupäeval on kõigi klasside võistlussõidud planeeritud algusega kell 12. Pühapäeval toimuvad Zoom8 ja Laser 4.7 klasside kvalifikatsioonisõidud algusega kell 11, Optimist klassi sõidud algusega kell 12 ning Zoom8 ja Laser 4.7 klasside finaalsõidud algusega kell 14.

Pühapäeval toimuvaid finaalsõite kommenteerib huvilistele purjetaja Rimo Timm.

Optimist klassis võistleb Saaremaa Merispordi Seltsi regatil 76, Zoom8 klassis 27 ning Laser 4.7 klassis 35 noort.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: