Leedu MK-etapil oli parim eestlane Paul Argus

Paul Argus ja Renessin
Paul Argus ja Renessin Autor/allikas: Külli Tedre-Gavrilov

Leedus toimunud takistussõidu MK-etapil oli parim Eesti paar Paul Argus ja Renessin, lõpetades kuuendana. Hanno Ellermann ja Freedom lõpetasid auhinnalisel 11. kohal.

Väärtuslikke MK-punkte tuli püüdma 34 võistluspaari üheksast riigist. 140-160 cm takistustega põhiparkuur tuli läbida vigadeta, et pääseda ümberhüpetele ja sõita võidu peale. Eestlastest oli stardis pea kogu paremik.

Eesti ratsanikest pääses ainukesena ümberhüpetele Argus. Väga lähedal edasipääsemisel oli ka Hanno Ellermann Freedomil. Freedom hüppas väga ilusti, kuid kahjuks tuli maha viimane takistus. Nii Urmas Raag ja Carlos, Kullo Kender ja Artas kui ka Rein Pill ja Alfons Ra lõpetasid kaheksa karistuspunktiga. Gunnar Klettenbergi ja Queenslandi tulemuseks jäi 12 karistuspunkti. 

Ümberhüpetel tuli kahjuks Argusel ja Renessinil maha kaks latti ja nii lõpetati kaheksa karistuspunktiga, tasuks kuues koht. Kuna neist eespool jõudis poolakas Maksymilian Wechta auhindadele kahe hobusega, teenis Argus 5. koha MK-punktid. Võit läks viimasena startinud Dawid Kubiakile hobusel Anastacia III Poolast.

"Ma ei tunne end veel nii kõrgetes parkuurides ja just eriti ümberhüpetel kindlalt. Tundub, et kogemust on veel vähe, saavutamaks vajalikku kiirust ja teravust. Seevastu põhiparkuur oli meil Renessiniga elu parim. Ei osanudki väga oodata, et ümberhüpetele jõuame, sest olen seni arvanud, et Renessin pole päris suure sõidu hobune. Tundub, et pean talle siiski võimaluse andma," nentis Argus.

Teisel HEST nädalal oli kõrgemais ringis ehk Diamond Touril, kus parkuurid küündisid kõrguseni 145 cm, eestlastest parim Rein Pill Alfons Ral. Koos võeti neljapäeval 140 cm parkuuris 3. koht, sõidu võitis Andrea Herck hobusel Trocadero de Jarsay Rumeeniast. Auhindadele jõudsid selles sõidus ka teised eestlased. Urmas Raag ja Carlos lõpetasid 7. kohal, Hanno Ellermann ja Freedom 9. kohal ning Gunnar Klettenberg ja Queensland 10. kohal

Reedel võitsid Pill ja Alfons Ra 145 cm Longines Rankingu punktidele ümberhüpetega sõidu 56 osaleja seas, jättes rumeenlase Hercki kohe enda selja taha. Paul Argus ja Renessin saavutasid kõrges konkurentsis 7. ning Kullo Kender ja Artas 14. koha.

Eestlaste saagiks jäi tuuri teiselt nädalalt arvukalt auhinnalisi kohti ja magusaid võite. Lisaks Pilli 145 cm võidule  saavutas esikoha ka Paul Argus hobusel Jay-Z-Bee, seda reedeses 130 cm kahefaasilises parkuuris.

Eestlaste viimane võit tuli pühapäevasest 130 cm show-alalt Jump and Drive. Seal pidid ratsanikud läbima kõigepealt parkuuri hobusel, siis ise üle tõkete hüppama ja lõpuks autojuhi abiga läbima takistusraja ka autoga. Kõige kiiremini suutis selle läbi teha Berit Lehtsaar, kes ratsutas Solei Soleil ja kelle autojuhiks oli Paul Argus.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: