Grete Ayache täitis järgmise EM-normi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Grete Ayache ja Eleito Da Ferraria Autor/allikas: Lukasz Kowalski

Eesti ratsasportlase Grete Ayache'i üks olulisemaid tänavuseid eesmärke on osaleda Euroopa meistrivõistlustel. Möödunud nädalavahetusel võistles sportlane Ungaris Pilisjaszfalu CDI-W/CDI3* võistlusel ja täitis ära Farao Da Raiaga esimese EM-i normi, astudes nii sammukese oma eesmärgile lähemale.

Oma teise ratsuga, Eleito Da Ferrariaga on sportlane samuti juba ühe korra EM-i normatiivi täitnud.

Sportlane osales võistlusel mõlema põhihobusega. Farao Da Raiaga sooritati CDI3* GP-s viienda koha vääriline tulemus 65,413%, millest piisas normi täitmiseks. Sõidu võitis Uwe Schwanz (GER) hobusel Fabious (70,717%). Teise koha sai Ayache abikaasa Alexandre Ayache (FRA) hobusel Zo What (68,870%). Kokku oli võistlusklassis kümme osalejat.

GP Specialis võidutses Alexandre Ayache hobusel Zo What, saades tulemuseks 70,362%. Grete Ayache ja Farao sõitsid välja tulemuse 67,340%.

CDI-W grand prix's osales Ayache hobusel Eleito Da Ferraria ja paar skooris 64,978%, saades 11. koha.Võitis Kristy Oatley (AUS) hobusel Du Soleil (73,913%). GP muusikalise vabakava võitis samuti Oatley, tehes tulemuseks 78,625%. Ayache ja Eleito lõpetasid 67,275 protsendiga.

Võistluse kohta rääkis Ayache järgmist: "Faraoga läheb meil koostöö järjest paremaks. Reedeses GPs oli hobune natuke kuum ja mõned vead tulid sisse. Sellegi poolest täitsime oma esimese EM-i normatiivi. Laupäeval GP Specialis oli hobune juba rahulikum ja sõit ka parem. Üldiselt tundsin, et Eleito oli natuke reisist väsinud, seljataga oli meil ju 1300 km ja 17 tundi sõitu. Tegemist on veel noorte hobustega, kes alustasid oma esimest GP hooaega, nii et õpin neid alles võistlustel tundma. Võistlus oli muidu väga tore ja üldiselt hästi korraldatud. Vaid ilmaga ei vedanud."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: