ROK hoolimata kriitikast: Rio de Janeiro antidopinguprogramm läks korda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rio olümpiamängude peaareen
Rio olümpiamängude peaareen Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) luges Rio de Janeiro olümpiamängude antidopinguprogrammi WADA komisjoni (IO) kriitikast hoolimata õnnestumiseks.

Äsja avaldatud sõltumatu komisjoni 55-leheküljelisest raportist ilmnes, et paljusid testitavaid ei leitud lihtsalt üles ning mitmete kõrge riskiastmega spordialade atleete testiti võistluste ajal vähe või üldse mitte. Raporti kohaselt peitusid põhjused personalitöös, ressursside piiratuses või logistilistes raskustes. Samuti ei võetud õppust eelnevate olümpiamängude kogemustest.

ROK teatas täna, et hoolimata ressursi ja piisavalt koolitatud vabatahtlike/töötajate puudumisest oli Rio de Janeiro olümpiamängude antidopinguprogramm edukas. "Tänu korraldajate, rahvusvahelise personali ja vabatahtlike pühendumisele ja tööle õnnestus see edukalt läbi viia," teatas ROK.

"IO raport näitas, et need olid edukad olümpiamängud koos eduka antidopinguprogrammiga," sõnas ROK-i mediitsiniülem Richard Budgett. "Programm oli terviklik, kuigi orgkomitee töös ilmnes mõningaid väljakutseid. Soovin tänada kõiki eksperte, töötajaid ja vabatahtlikke."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: