Tanel Leok ja Jörgen-Matthias Talviku võitsid EMV avaetapi Karksi-Nuias ({{commentsTotal}})

Laupäeval toimus Karksi-Nuias motokrossi Eesti meistrivõistluste avaetapp. MX1 klassis võttis ülipõnevate sõitude järel etapivõidu A1M Motorsport meeskonna sõitja Tanel Leok. MX2 klassis suutis sama teha Leoki meeskonnakaaslane Jörgen-Matthias Talviku.

MX1 klassis oli stardis peaaegu kogu Eesti paremik. Juba kvalifikatsioonid andsid mõista, et oodata on ülipõnevaid sõite ja nii ka läks. Avasõidus võttis stardivõidu lätlane Matiss Karro, teda asusid jälitama Leok, Kullas ja Krestinov. Karro suutis esimestel ringidel väga head hoogu hoida, kuid peagi tema jõud rauges ning eestlased asusid sõitu juhtima. Esikolmiku moodustasid peagi liidrina Leok, teisena Kullas ja kolmandana Krestinov. Kolmekesi sõitsid nad teistel eest ära, kuid samas omavahel käis neil viimaste aastate üks pingelisemaid võitlusi. Kolmik püsis koos kogu sõidu ning hoidis publikul pulssi üleval kuni finishini. Leok suutis jälitajad enda seljataga hoida ning talle kuulus avasõidus esikoht. Kohe Leoki järel tulid finishisse Kullas ja Krestinov.

Teises sõidus tegi hea stardi Kullas, kuid stardivõidu napsas talt ikkagi ära taas Karro. Lätlase järel võttis teise koha sisse Kutsar, siis Leok ja siis Kullas. Krestinov oli mõned kohad tagapool. Avaringil oli väga osav Kullas, kes ühe kurviga möödus nii Leokist kui ka Kutsarist. Karro oli sõidu alguses taas kiire, kuid peagi hakkasid jälitajad tema liidrikohta ohustama. Kullas ja Karro pidasid maha ülipõneva heitluse ning vahetasid mitu korda liidrikohta. Selline võitlus küpsetas lätlase aga korralikult ära ning peagi olid temast juba möödas ka Leok ja Krestinov. Leok ja Krestinov olid mõlemad nii heas hoos, et peagi pääsesid nad mööda ka Kullasest ning hakkasid temaga vahet suurendama. Sõidu keskel Kullas kukkus suurel kiirusel ning tema jaoks oli päev sellega lõppenud. Kolmandale kohale tõusis seejärel Kutsar. Leok oli taas kindlus ise ja kuigi Krestinov andis talle vägeva lahingu, siis sõiduvõit kuulus taas Tanelile. Suurepärast hoogu näidanud Krestinov lõpetas teisena ja Kutsar kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Leok. Teise koha sai 42 punktiga Krestinov ja kolmanda koha 36 punktiga Kutsar.

MX2 klassis oli kvalifikatsiooni järel selge, et esikoha eest hakkavad võidu sõitma Priit Rätsep ja Jörgen-Matthias Talviku. Avasõidus oli stardis kõige nobedam Rätsep, teda hakkasid jälitama Jörgen-Matthias Talviku ja Tamur Talviku. Juba teisel ringil tegid mõlemad Talvikud 100-meetrise vahega sõiduvead ning kukkusid. Sellega oli heitlus esikohale lõppenud. Rätsep sai kohe suure vahe sisse ning kogu sõit oli tema kontrolli all. Jörgen-Matthias langes korraks esiviisiku seast kukkumisega välja, kuid visa sõiduga tõusis ta lõpuks ikkagi teisele kohale ning jättis endale võimaluse teises sõidus esikoha eest võidelda. Kolmanda koha võttis avasõidus Tamur Talviku.

Teises sõidus oli stardis taas parim Rätsep, kuid juba avaringil tegi Rätsep sõiduvea ning ta kukkus viiendale kohale. Jörgen-Matthias Talviku asus Rätsepa kukkumise järel sõitu juhtima. Rätsep tegi mõne ringiga aga väga head tempot ning ta tõusis teisele kohale ja püüdis seejärel kinni ka Talviku. Rätsep survestas pikka aega Talvikut, kuid noor konkurent ei eksinud ja püsis tal kindlalt ees. Hoopis Talviku ise suutis sõidu teises pooles Rätsepal natuke eest ära sõita ning lõpuks ka sõiduvõidu võtta. Rätsep lõpetas sõidu teisena ja tugeva lõpuga tõusis kolmandaks Sviatcslav Pronenka.

Etapi kokkuvõttes teenis Jörgen-Matthias Talviku ja Priit Rätsep mõlemad 47 punkti. Teise sõidu paremus andis etapivõidu ning sarja liidrikoha Talvikule. Kolmanda koha sai 38 punktiga Pronenka.

Koos MX2 klassiga olid rajal ka 125cc klassi sõitjad. Seal oli teistes üle mõlemas sõidus soomlane Sampo Rainio (50 punkti). Teise koha saavutas mõlemas sõidus ja ka etapi kokkuvõttes Martin Michelis (44 punkti) ning kolmanda koha Romeo Karu (40 punkti).

85cc klassis oli avasõidus kindlalt parim Mikk-Martin Lõhmus ja ka teise sõitu läks ta kindla favoriidina. Lõhmus oligi juhtimas ka teises sõidus, kuid kukkumise tõttu pidi ta selle pooleli jätma ning see tähendas talle etapi kokkuvõttes alles kaheksandat kohta. Etapivõidu teenis Tristan Uiga (47 punkti), kes avasõidus oli teine ning teises sõidus esimene. Teise koha saavutas 40 punktiga Joosep Pärn, mõlemas sõidus oli ta kolmas. Kolmanda koha sai 38 punktiga Kirils Maslovs.

65cc klassis oli klass omaette Gregor Kuusk. RedMoto Racing meeskonna sõitja suutis üliraskel rajal hüpata kõiki raskemaid hüppeid ning tema hoog oli võrreldes konkurentidega kõvasti suurem. Kuusk võitis mõlemas sõidud kindlalt ja talle kuulus 50 punktiga ka esikoht. Teise koha teenis päeva kokkuvõttes 42 punktiga Kaspar Uibo ja kolmanda koha 38 punktiga Robin Raudsepp.

Veteranide klassis läks esikoht sel korral Lätti. Raivo Freibergs pidi avasõidus küll Hego Laureni paremust tunnistama, kuid teises sõidus Lauren eksis ja võit läks Freibergsile (47 punkti. Teise sõidu kolmanda kohaga sai päeva kokkuvõttes teise koha ikkagi Lauren (45 punkti). Kolmas koht kuulus 42 punktiga Tarmo Jaasi-Tammele.

MX Hobi klassis oli parim Timmo Mõts, teise koha sai Mikk Erm ja kolmanda koha Markus Külaviir.

Järgmine etapp toimub järgmisel nädalavahetusel Lätis Ape krossirajal. Seal on stardis juba ka külgvankrid.