Harri Kullas tuli Hollandi MM-etapil 14. kohale, Leok 15. ({{commentsTotal}})

Harri Kullas
Harri Kullas Autor/allikas: Rauno Kais

Motokrossi maailmameistrivõistluste kolmas etapp toimus sel nädalavahetusel Hollandis Valkenswaardis. Eestlastele alati hästi istuval rajal tegid hea võistluse Harri Kullas ja Tanel Leok, kes MXGP klassis olid vastavalt neljateistkümnes ja viieteistkümnes.

MXGP klassi avasõidus tegi Eesti meestest parima tulemuse Tanel Leok. Stardi järel oli Leok küll top 20 seest väljas, kuid tõusis üsna ruttupunktikohale. Sõidu ednedes suutisLeok veel mitmeid möödasõite teha ning eestlane lõpetas sõidu 14. kohal. Ilusa stardi tegi Harri Kullas, kes oli esimeste kurvide järel esikümnes. Sõidu teises pooles sõitsid Leok ja Kullas pikalt koos ning lõpuks lõpetaski Kullas sõidu Leoki järel 15. kohal, vahendab MX Mania.

MXGP klassi teises sõidus oli stardis Eesti meestest taas kõige nobedam Kullas. Kuigi Kullas nii head starti kui avasõidus ei saanud, siis oli ta ikkagi avaringi järel juba punktikohal. Kullas suutis terve sõidu jooksul head kiirust näidata ning sarnaselt avasõidule lõpetas ta ka selle 15. kohal.

Leoki start oli kehvem kui avasõidus ja see tähendas, et juba punktikohale jõudmiseks pidi Leok kõvasti energiat kulutama. Sõidu keskel jõudis Leok 20. kohale ja ülejäänud ajaga õnnestus tal veel mõned kohad tõusta ning finišis oli ta 17.

Etapi kokkuvõttes oli Eesti meestest parim Harri Kullas, kes sai 12 punktiga 14. koha. Punkti vähem teenis 15. koha saanud Tanel Leok. Gert Krestinov lõpetas 25. tulemusega.

50 punktiga võttis etapivõidu itaallane Antonion Cairoli, teine oli 38 punktiga belglane Clement Desalle ning kolmas 36 punktiga sloveenlane Tim Gajser.

Sarja kokkuvõttes on Leok 24 punktiga 18. kohal, Kullas on 18 punktiga 21. kohal. Liidrikohal oleval Cairolil on kolme etapi järel 147 punkti. Teisel kohal on 125 punktiga Gajser ja kolmandal kohal 103 punktiga Desalle.