Jaama sai noorte Euroopa meistrivõistlustel 7. koha ({{commentsTotal}})

Olle Ilmar Jaama
Olle Ilmar Jaama Autor/allikas: Siiri Poopuu

Rootsis jätkuvatel suusaorienteerumise tiitlivõistlustel oli Eesti noortest sprindidistantsil parim Olle Ilmar Jaama, kes tavaraja 14. koha vahetas välja poole vägevama tulemusega, saavutades sprindis 7. koha (+00.48). Sealjuures jäi noormeest pjedestaalist lahutama vaid üks sekund.

Sprindi võitis Niklas Ekström (12.34) Soomest, hõbedale tuli Mihhail Beljakov (+0.07) ja pronksile Ivan Kostin (+0.08) Venemaalt.

Ragnar Rooba sai 18. (+1.57), Mehis Udam 21. (+2.32), Timo Kudre 30. (+5.40) ja Maanus Udam 33. koha (+8.48) . Kokku oli stardis 39 noormeest.

Tüdrukute klassis läks kuldmedal samuti Soome, selle võitis viiesekundilise eduga venelanna Nina Karna (13.52) ees Julia Khrennikova (13.37). Pronksi sai Maria Hoskari Soomest (+0.14). Kümnenda koha saavutas Birgit Rõõm (+1.36), Greta Maria Pisarev sai 28. (+4.48) ja Liis Marii Kaso 32. koha (+5.40). Tüdrukuid oli stardis 37.

Juunioride MM-il tuli noormeestest võitjaks Nicola Müller Šveitsist (13.10). Teise koha sai Sergei Mizonov Venemaalt (+0.14) ja kolmanda Aapo Viippola Soomest (+0.16). Eesti parimana sai Andres Rõõm 18. koha (+1.46). Kaarel Vesilind oli 26. (+ 02.28) ja Sander Pritsik 30. kohal (16.55).

Tütarlaste juunioride klassis jäid nii kuld- kui hõbemedal korraldajamaale, kulla võitis Sofia Westin ajaga 13.46, talle järgnes Elin Schagerström (+0.23) ning pronksi viis Venemaale Marina Vjatkina (+0.30). Mari Linnus sai 18. (+2.16) ja Kaisa Rooba 32. koha (+3.52).

Suusaorienteerumise tiitlivõistlused  jätkuvad laupäeval ühisstartidest lühirajaga.